• KANGUR

• Zapraszam do udziału w XXXI Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" uczniów klas II- VIII w kategoriach:Żaczek (kl. 2 ),Maluch (kl. 3 i 4 ),Beniamin (kl. 5 i 6 ),Kadet (kl. 7 i 8)Konkurs odbędzie się 17 marca 2022 r. - rozpoczęcie o godz. 9.00.Zgłoszenie do wydruku http://www.kangur-mat.pl/ lub pobrania u p. Ady wraz z wpłatą 12zł  do 2 lutego włącznie.Szczegółowe informacje oraz zadania na stronie www.kangur-mat.pl

• „Rzeka Grosza” dla Mai ze Zbąszynia

• Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Rzeka Grosza” dla Mai ze Zbąszynia. Od 1 września 2021r. do 12 stycznia 2022r. zbieraliśmy przeróżne „grosze”. Udało Nam się zebrać około 1030zł!!! Dziękujemy bardzo za tak aktywny udział w akcji. siła jest w nas!

• Gwiazdkowy Konkurs Fotograficznym, pt.” M jak….”

• Wszystkie nadesłane zdjęcia były zgodne z tematyką konkursu.

W dniu 21 grudnia 2021 roku odbyło się tajne głosowanie na najlepsze zdjęcia w trzech kategoriach wiekowych.

Wyniki głosowania:

Klasy od 1 do 3 Szkoły Podstawowej:

1 miejsce: Malwina Patrzała klasa 1 Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wlkp.

2 miejsce: Filip Patrzała klasa 2 Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wlkp.

Klasy od 4 do 8 Szkoły Podstawowej:

1 miejsce: Amelia Czekała klasa 5 Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wlkp.

Gratulujemy nagrodzonym A wszystkim uczestnikom jeszcze raz dziękujemy

Do zobaczenia przyszłym roku .

CKZiU Zbąszynek

• BIEG PO ZDROWIE

• Klasa IV realizuje w ramach działań profilaktycznych program antytytoniowy pt. BIEG PO ZDROWIE. Uczniowie wykonali prace plastyczne w formie plakatów.

• „NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĄTECZNY”

• Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia!Zatem Rada Rodziców, zaprasza do udziału w konkursie bożonarodzeniowym„NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĄTECZNY”który – mamy nadzieję – zawiśnie na drzwiach waszej sali lekcyjnej.Byłoby wspaniale, gdyby w tym szczególnym okresie, oprócz pięknie ustrojonych sal,także każde wejście do klas było ozdobione wieńcami, wykonanymi przez ich gospodarzy.Chcemy, aby prace klas 4-8 były zrobione samodzielnie przez uczniów. Dlatego proponujemy, aby klasa wybrała trzyosobowy zespół uczniów, który wykona, z wcześniej zgromadzonych materiałów, swój wianek świąteczny.Mamy nadzieję, że do zespołów uczniowskich dołączą także wychowawcy klas.Uczniowie klas 1-3 pracę wykonują ze swoim wychowawcą.Wszystkich zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy zwycięstwa!

• „Proszę państwa, oto miś!”

• „Proszę państwa, oto miś!” – wyniki konkursu zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Świebodzinie.

w kategorii wiekowej 7-latki

Wyróżnienia:

Malwina Patrzała SP Dąbrówka Wlkp.,

Patrycja Kubicka SP Dąbrówka Wlkp.,

Gabriel Bimek SP Dąbrówka Wlkp.,

w kategorii wiekowej 8-latki

Wyróżnienia:

Miłosz Fiłka SP Dąbrówka Wlkp.,

Martyna Lehmann SP Dąbrówka Wlkp.,

Julia Domalewska SP Dąbrówka Wlkp.,

Nikodem Malojda SP Dąbrówka Wlkp.,

Jan Kleszka SP Dąbrówka Wlkp.,

w kategorii wiekowej 9-latki:

I miejsce Zuzanna Miler SP Dąbrówka Wielkopolska

II miejsce Franciszek Strakowski SP Dąbrówka Wielkopolska

Wyróżnienia: Maria Budych SP Dąbrowska Wlkp., Bartosz Spychała SP Dąbrówka Wlkp.,

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Nagrody i dyplomy zostaną odebrane przez Przewodniczącą Rady Rodziców i przekazane dzieciom u Nas w szkole.

• KONKURSY PRZEDMIOTOWE

• 23 listopada rozpoczęły się etapy szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Odbyły się już konkursy z j.polskiego, matematyki, j.angielskiego. W następnym tygodniu chętni uczniowie mogą wziąć udział w konkursie z geografii, historii i biologii. Uczniowie, którzy zostaną laureatami konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu.

• „Szkoła do hymnu” 2021 – podsumowanie akcji.

• Do tegorocznej edycji akcji „Szkoła do hymnu” zgłosiło się prawie 21 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych. Hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało blisko 4 mln uczniów i prawie 380 tys. nauczycieli z całego kraju.