• Akcja Donacja PCK

• Nasza szkoła aktywnie włączyła się w kampanię społeczną Akcja Donacja  prowadzoną przez Procter and Gamble Polska oraz Polski Czerwony Krzyż.

Dziewczęta z klas 6-8 otrzymają pakiety artykułów higienicznych.

Istotą programu jest nie tylko przekazywanie produktów, lecz przede wszystkim wsparcie dziewcząt w procesie stawania się silnymi i pewnymi siebie kobietami.

Akcję pilotuje pielęgniarka szkolna.

• Projekt Goethe Institut

• W dniu 5 marca br. klasa 6a wzięła udział w spotkanie online rozpoczynającym projekt Regional vernetzen ( Połączmy się regionalnie) GOETHE Institut. Celem spotkania było zapoznanie się uczniów oraz doskonalenie umiejętności językowych podczas krótkiej autoprezentacji. Podczas spotkań roboczych zgłoszone szkoły podzieliły się wg. poziomu językowego oraz wybrały tematykę projektu. Nasza szkoła współpracować będzie w obszarze "Ja i moje otoczenie" z czterema innymi szkołami z Polski.

• REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ

• W dniach od 01marca 2021 r. do dnia 22 marca 2021 r. Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. rozpoczyna rekrutację do klasy pierwszej w roku szkolnym 2021/2022.

Wnioski o przyjęcie do szkoły znajdują na stronie szkoły: www.szkolarodla.edupage.org w zakładce „Dla Rodziców”

oraz w Przedszkolach: w Dąbrówce Wlkp. i w Rogozińcu.

Wypełnione wnioski należy wrzucać do skrzynki, która znajduje się przed szkołą.

• "Makieta z mokradeł"

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Makieta z mokradeł" zorganizowanym przez Park Narodowy "Ujście Warty". Liczba prac, które wpłynęły przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów! Wszyscy uczestnicy włożyli wiele pracy i zaangażowania w stworzenie makiet. Wyróżnienie otrzymali: Zuzanna Miler, Jan Lenarczyk, Ronnie Gałach, Amelia Łakoma,Maja Przeworska

• XVI WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK PREMIERA ON-LINE 24.12.2020 r. , godz. 18:30

• 24.12.2020r. odbyła się premiera on-line XVI WIECZORU KOLĘD I PASTORAŁEK. Transmisję prowadził Zbąszynecki Ośrodek Kultury. Wśród kolędujących znajdowała się śpiewająca grupa ze Szkoły Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. przygotowana przez panią I.Utratę w składzie - Natalia Wrzyszcz, Paulina i Oliwia Czaplińskie, Marta Mania, Maja Utrata, Antonina Sajna. Dziewczynki zaśpiewały: " Zaśnieżone miasta " i " Radość dzielenia". Ponadto Dąbrówkę Wlkp. reprezentowało Ludowe Ognisko Muzyczne pod opieką pana Jana Prządki. Poniżej podziękowania od organizatorów.

• KANGUR

• 18 marca 2021r. odbędzie się konkurs KANGUR MATEMATYCZNY.

Wszystkich uczniów zainteresowanych udziałem w konkursie prosimy o kontakt (do 22 stycznia 2021r.) z panią Adrianą Pawelską na Librusie. Każdy z uczestników konkursu otrzyma układankę przestrzenną w formie breloczka.

Zapraszamy uczniów klas II-VIII.

• " Działamy dla klimatu- zobacz co możesz zrobić!"

• Nasza szkoła otrzymała podziękowania z Ministerstwa Klimatu i Środowiska za udział w świątecznych eko-warsztatach " Działamy dla klimatu- zobacz co możesz zrobić!" Dbanie o środowisko to wspólna odpowiedzialność, dlatego tak ważne jest, aby prowadzić edukację ekologiczną wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Szkoła otrzymała paczkę z materiałami edukacyjno-promocyjnym do wzbogacania zajęć lekcyjnych i motywowania do dalszego zgłębiania wiedzy z zakresu ochrony klimatu.

• Światełko Betlejemskie

• Dzisiaj (21 grudnia)do Szkoły w Dąbrówce Wlkp. przywędrowało Betlejemskie Światło Pokoju. Komendant Hufca Babimojsko-Sulechowskiego Związku Drużyn ZHP Zbąszynek - Zbigniew Buśko przekazał Światełko Pokoju oraz świąteczne życzenia.

• Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Plastyczn

• 16 grudnia 2020, w formie on-line, odbył się Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Plastycznego odbywający się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. W tegorocznych zmaganiach finałowych wzięło udział 21 uczestników. Uczennica Naszej szkoły Wiktoria Spychała otrzymała wyróżnienie za interesującą kompozycję, autorską perspektywę i różnorodność faktur.

GRATULUJEMY.

• Gang Fajniaków

• Uczniowie klasy drugiej wzięli udział w konkursie edukacyjnym " Szkolne przygody Gangu Fajniaków". Wychowawczyni przeprowadziła dla swoich wychowanków zajęcia dotyczące magii natury i czterech żywiołów.

• "Warum lerne ich Deutsch"?

• Trzy uczennice klasy siódmej: Hanna Spychała, Zofia Łochowicz oraz Nela Przybyła

odpowiedziały na hasło konkursowe: "Warum lerne ich Deutsch"?

Brawo Dziewczyny!

• Konkurs

• Goethe Instytut zachęcał dzieci i młodzież do wspólnego śpiewania poprzez organizację konkursu „ŚPIEWAMY NIEMIECKIE KOLĘDY” Wyzwanie konkursowe przyjęły uczennice klasy 6b: Amelia Löchert oraz Wiktoria Miszta, które samodzielnie przygotowały kolędę: „Stille Nacht, Heilige Nacht!

• KONKURS- KALENDARZ ADWENTOWY

• Konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy wygrała Kornelia Jaśkowska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włączenie się do konkursu i wykonanie ciekawych prac.

• Program "Wybieram siebie"

• Szkoła Podstawowa w Dąbrówce Wielkopolskiej została objęta Programem "Wybieram siebie". Fundacja Nowe Horyzonty jest realizatorem programu na zlecenie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.Program ten składa się z cyklu trzech tematów:1. Uzależnienia, 2. Radzenie sobie z konfliktami,3. Rozwój tożsamości i osobowości.Realizacja tego programu będzie odbywała się poprzez warsztaty nagrywane udostępniane uczniom podczas zajęć zdalnych w klasach VI-VIII. Pierwsze zajęcia już w tym tygodniu.Zapraszamy uczniów do uważnego wysłuchania warsztatów prowadzonych przez specjalistę, trenera - Michała Maciejaka.

• KONKURS

• W listopadzie informowaliśmy, że uczniowie klasy III wzięli udział w europejskim konkursie plastycznym pt. ,,WYKORZYSTUJESZ NIE MARNUJESZ". Konkurs zorganizował Punkt Informacji Europejskiej - EUROPE DIRECT - Zielona Góra działający w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie. Dzisiaj wyniki . Pierwsze miejsce zdobyła Julka Witwicka. Gratulujemy! Na zdjęciach Julka z nagrodą laptopem.