• KANGUR 2022

• W czwartek 17.03. br. o godzinie 9:00 odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2022. W naszej szkole wzięło udział 24 uczniów:

- 12 uczniów z klasy II

- 3 uczniów z klasy III

-3 uczniów z klasy IV

- 4 uczniów z klasy 5

-1 uczennica z klasy VII ’b’

Każdy z uczestników otrzymał zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”. Na wyniki konkursu musimy poczekać dwa miesiące, pojawią się pod koniec maja.

• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

• W poniedziałek, 14 marca br. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się przesłuchania gminne do Lubuskich Konfrontacji Artystycznych w dziedzinie Recytacja. Uczniowie nominowani dopowiatu: MARTYNA LEHMANN (KAT. I)  LENA NIEMIEC (KAT. II)  ALICJA SPYCHAŁA (KAT. II)Wszystkim uczestnikom dzisiejszego konkursu bardzo dziękujemy za udział.

• Zgodnie z Zarządzeniem nr 7/2022 Burmistrza Zbąszynka

w dniach od 01marca 2022 r. do dnia 18 marca 2022 r. Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. rozpoczyna rekrutację do klasy pierwszej

w roku szkolnym 2022/2023.

Wnioski o przyjęcie do szkoły znajdują na stronie szkoły: www.szkolarodla.edupage.org

w zakładce „Dla Rodziców” oraz w przedszkolu.

Wypełnione wnioski należy wrzucać do skrzynki, która znajduje się przed szkołą.

• Kiermasz dla Mai.

• Dnia 23.02.2022 r. w Szkole Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrowce Wlkp. miała miejsce akcja charytatywna dla Mai. Tym samym włączyliśmy się ponownie w szerokie i różnorodne działania związane z pomocą dziewczynce. I choć akcja odbyła się w środę a nie w czwartek, to nawiązywała ona do tradycji „tłustego czwartku”. Organizatorem był Samorząd Uczniowski (Zofia Łochowicz, Julia Kozaczka, Hanna Pawęzka), a akcję wspomagali nauczyciele Ada Pawelska, Maciej Szulc, Elżbieta Budych oraz panie Violetta Gołek i Maria Połomka. Wspierali nas również uczniowie z klas siódmych i ósmych, za co bardzo dziękujemy. Dziękujemy też rodzicom i innym darczyńcom, którzy przygotowali przepyszne słodkości, a także tym, którzy częstowali się nimi i wrzucali datki do skarbonki.

Akcja okazała się niesamowitym hitem! Wszystkie słodkości rozeszły się w ciągu jednej dużej przerwy. Suma zebrana w trakcie tej inicjatywy była jak na naszą małą szkołę i krótki czas trwania bardzo imponująca: 3626,92 zł. Niedługo zostanie wpłacona na konto portalu zbiórek charytatywnych Siepomaga.pl.

Bez Was by się nie udało! Dziękujemy!

• SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

• Dnia 23 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy zaprezentowali swój kunszt recytatorski, a także umiejętności, nad którymi pilnie pracowali w ostatnim czasie. Wyróżnienia wśród uczniów klas I-III otrzymali : Andrzej Strugała, Lilianna Löchert, Patryk Ostrowski, Martyna Lehmann, Bartosz Spychała, Antonina Wodnicka. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

• Konkurs Rady Rodziców

• Na dzisiejszym apelu (22.02.2022r.) przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Lasota przekazała uczniom nagrody za udział w konkursie bożonarodzeniowym „NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĄTECZNY”.

• KONKURS ZUS

• Gratulacje dla uczniów, który wzięli udział w konkursie " Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku".

• DENTOBUS

• 8 lutego 2022r ponownie przyjechał do nas dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny. Nasza szkoła została objęta opieką stomatologiczną w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia.

Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi.

Dentobus zapewnia opiekę stomatologiczną dzieciom w mniejszych miejscowościach.

Wprowadzenie możliwości udzielania świadczeń stomatologicznych ma na celu zwiększenie dostępności do świadczeń dla dzieci i młodzieży, tak aby ograniczyć miejscowe i ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicowej zębów.

Każdy uczeń może skorzystać z opieki mobilnego gabinetu stomatologicznego po podpisaniu przez rodzica lub opiekuna prawnego oświadczenia. W trakcie wizyty dentobusu lekarz stomatolog przeprowadza indywidualne badania stomatologiczne a rodzice otrzymują informację zwrotną o stanie zdrowia zębów swoich pociech. Mamy nadzieję, że dostęp do profilaktyki stomatologicznej przybliży naszym dzieciom temat higieny jamy ustnej i zmniejszy lęk przed wizytami u dentysty. Opieka stomatologiczna dentobusu jest bezpłatna.

• Eliminacje powiatowe XXII TURNIEJU "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU" - Zbąszynek, 03.02.2022

AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO UZYSKAŁY ZESPOŁY:

U-8 | ZAP - Zbąszynecka Akademia Piłkarska

U-10 | Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej.

Gratulujemy uczniom naszej szkoły. Lista zawodników: IGOR HIRT, JAN LENARCZYK, JAN ŁAKOMY, WOJCIECH MIŚKIEWICZ, FILIP PATRZAŁA, BARTOSZ SPYCHAŁA, FRANCISZEK STRAKOWSKI, ALBERT ŚLOZOWSKI, OLIWIER TOWARZYŃSKI oraz PIOTR WAWRZKIEWICZ.

• Dzień Babci i Dziadka

• Takie święto nie może obyć się bez życzeń złożonych przez wnuki i wnuczki swoim babciom i dziadkom. W podziękowaniu za miłość, którą codziennie otaczacie swoje wnuczęta, dzieci przygotowały wyjątkowy prezent.