Nawigacja

 • KRÓLOWA ŚNIEGU

  "Ściany pałacu zrobione były ze śnieżnej zawiei, a drzwi i okna z ostrych wiatrów..." Tak rozpoczęło się 20 stycznia przedstawienie  naszego kółka teatralnego, oparte na fragmencie baśni Andersena. Nosiło tytuł " W pałacu Królowej Śniegu", a wystąpili w nim uczniowie klasy I: Aniela Kosińska, Martyna Kowalczyk, Amelia Czekała, Eliza Ślozowska, Gabryś Kuczek, Kamil Osiecki, Julka Brudło oraz, w roli królowej - Lena Niemiec, klasy III: Wiktoria Miszta i Amelia Lochert oraz klasy V: Julka Jędrzy i Zosia Kowalska.

  Spektakl dedykowany był babciom i dziadkom, z okazji Dnia Seniora, organizowanego przez Koło Gospodyń.

  Katarzyna Trochanowska.

 • Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2017/2018

 • Na długiej przerwie

  16 stycznia pani Zima sypnęła śniegiem. Na długiej przerwie lepiliśmy bałwana, jeździliśmy na sankach, rzucaliśmy śnieżkami. Było wesoło  !!!!

  Ulepiły sobie dzieci ze śniegu bałwana,

  Gdy ich mama na podwórze wypuściła z rana.

  Nos i oczy dały z węgla, a ręce z patyków,

  Toż to śmiechów na podwórzu, radosnych okrzyków!
  Janusz Minkiewicz " Z zimowych rozrywek"

   

 • Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy

  14 stycznia 2018r. w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zabrakło uczniów z naszej szkoły. Tradycyjnie zagrała Kapela Koźlarska, natomiast po raz pierwszy wystąpił zespół taneczny FUN DANCE pod kierunkiem pani Wiktorii Baran.

  Zdjęcia z koncertu w Albumie Fotograficznym.

 • ZABAWA TO JEST TO !!!!

  Dnia 11 stycznia 2018r. uczniowie klas 1-7 wzięli udział w widowisku edukacyjnym pt. Zabawa to jest to !. Program z wielkim zaangażowaniem prowadził Stanisław Sielicki.  Była to świetna impreza, która mądrze, dowcipnie i kolorowo eksponowała najważniejsze wartości: mądrość, zdrowie, dobroć. Nie zabrakło wartkiej akcji, kolorowych dekoracji, rekwizytów, wspólnego śpiewu, rywalizacji oraz upominków dla najaktywniejszych uczniów.

 • PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK NA LUDOWĄ NUTĘ

  19 grudnia br. w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp. odbył się Koncert  kolęd i pastorałek.  Na scenie kolejno zaprezentowali się: „Wiolinki” z Nowego Kramska w towarzystwie grupy instrumentalistów ludowych, „Podmoklanie” z Podmokli Małych, solistki ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku: Emilia Chłopowiec i  Laura Białasik, grupa kolędnicza z Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marcina Rożka z Kosieczyna, kapela z  Ludowego Ogniska Muzycznego, działającego przy Szkole Podstawowej Dąbrówce Wlkp., Dziecięca Grupa Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca im. Tomasza Spychały,  grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej  w Dąbrówce Wlkp.: Oliwia i Paulina Czaplińskie, Antosia Sajna, Maja Utrata, Anastazja Spychała i  Natasza Wrzyszcz.Na zakończenie koncertu dwie pastorałki zaśpiewała Dąbrowiecka Schola. Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy i upominki oraz posiłek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrówki Wlkp oraz Radę Rodziców.Z zainteresowaniem występy uczniów obserwowali zaproszeni goście: burmistrz Zbąszynka, Wiesław Czyczerski, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur, dyrektor Zbąszyneckiego Domu Kultury Malwina Kubicka, dyrektorzy szkół( Małgorzata Czaczyk,  Elżbieta Ryczek, Sławomir Matysik, Ewa Kubicka), radni Henryk Budych, Marek Pych,  pani Gabriela  Mazur przewodnicząca KGW,  Bożena Jędrzejczak przewodnicząca Ludowego Ogniska Muzycznego przy SP w Dabrówce Wlkp., Julita Niemiec, przewodnicząca Rady Rodziców w SP Dąbrówka Wlkp. Izabela Spychała, prezes Zarządu Stowarzyszenia Muzyków Ludowych w Zbąszyniu Jan Prządka, Krystyna Leoszko, Barbara Kałek, , Dariusz Kowalski, Włodzimierz Kłos.

   

 • Wieczór z książką.

  Dnia 9 stycznia 2018 r.  o godzinie 16.30 w bibliotece szkolnej odbył się Wieczór z książką, który został zorganizowany dla rodziców i uczniów klasy V. Na to spotkanie zaplanowano czytanie lektury Henryka Sienkiewicza pt. W pustyni i w puszczy. Wieczór z książką rozpoczęła p. R. Guzek przedstawiając krótką biografię autora. Uczniowie wypowiadali się na temat bohaterów lektury, a następnie każdy uczestnik spotkania czytał wybrany fragment tekstu. Na zakończenie wieczoru obejrzeliśmy fragment filmu W pustyni i w puszczy.

 • SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

  Dnia 08.01.2017r uczniowie klas I-III gościli na lekcji starszego kapitana Dariusza Kałużnego, zastępcę dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie. Zachęcał on do udziału w konkursach organizowanych przez Straż Pożarną. Poruszał tematy związane z  bezpieczeństwem w różnych sytuacjach. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli  prezentację multimedialną dotyczącą numeru 112, prawidłowego przekazywania zgłoszenia o pożarze, zachowaniu się podczas pożaru w domu, w szkole,w lesie i na polu. Pytaniom do gościa nie było końca.

 • Z niemieckim w drodze

  „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem Lektor Klett.

  W ramach projektu uczniowie klasy siódmej:
  Martyna Czeszejko-Sochacka, Julia Leoszko, Zuzanna Siegieda oraz Marcin Wośko napisali kartkę z wakacji w języku niemieckim. Praca uczniów znalazła się na liście nagrodzonych, w związku z czym szkoła otrzyma jeden z 1000 pakietów z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce języka niemieckiego.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)!

  [https://www.goethe.de/resources/files/pdf137/z-niemieckim-w-droge_wyniki_08.11.pdf]

 • ŻYCZENIA

  Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Rodzice uczniów!
  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę, aby ten czas upłynął w miłości, dobroci i życzliwości,aby   atmosfera, która towarzyszy Świętom trwała przez cały Nowy Rok 2018. Rodzicom i Przyjaciołom szkoły dziękuję za każdy dar serca, wsparcie,  za każdą pomoc w kształtowaniu najlepszych wartości wśród uczniów.

  Małgorzata Gruchała

 • Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju

  Zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju. W rywalizacji brało udział 8 czteroosobowych zespołów z klas IV - VI. I miejsce zajął zespół ,,Podgrzybków,, z klasy IV w składzie: Marta Mania, Aleksander Budych, Nikodem Grzyb, Jakub Konieczny. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.
  TABELA KOŃCOWA ROZGRYWEK
  I m. - ,,PODGRZYBKI"
  II m. - ,,PRESTIŻ"
  III m. - ,,ŻULISIE"
  IV m. - ,,ŚLEDZIE"
  V m. - ,,PIGMEJE"
  VI m. - ,,LEYSY"
  VII m. - ,,HOKEISTKI"
  VIII m. - ,,CHIPSY"

 • JASEŁKA

  Dnia 20 grudnia w szkole podstawowej w Dąbrówce Wielkopolskiej zaprezentowane zostały krótkie szkolne Jasełka.Przygotowali i zaprezentowali je uczniowie klasy III b i uczeń klasy III a Mateusz,pod opieką i kierownictwem katechety Wojciecha Ławniczaka.Charakter tych występów był kameralny-aula szkolna.Wspólnie z aktorami wszyscy starali się włączać we wspólne śpiewanie tradycyjnych polskich kolęd.Przybyli przedstawiciele rodziców,uczniowie całej szkoły i grono pedagogiczne wraz z pracownikami obsługi na czele z panią dyrektor Małgorzatą Gruchałą.                                                      

  Wszystkiego co zdrowe i dobre wraz z błogosławieństwem samego Syna Bożego, na ten czas świętowania życzy Wojciech Ławniczak.

 • Prace plastyczne uczniów klas 1-3

  Zachęcamy do obejrzenia pięknych prac o tematyce zimowej i świątecznej wykonanych przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.

  Znajdują sie one w Albumie fotografcznym.

   

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY

  20 grudnia w CKZiU w Zbąszynku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego 'Magia Świąt". Z naszej szkoły udział w konkursie wzięły uczennice klasy 4 - Marta Pawęzka, Wiktoria Spychała, Zofia Łochowicz i Kornelia Jaśkowska, która zajęła 2 miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom.

 • Wręczenie Nagród Kulturalnych Marszałka Województwa Lubuskiego

  8 grudnia br. w Lubuskim Muzeum im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Kulturalnych Marszałka Województwa Lubuskiego oraz nagrody za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu Złoty Dukat Lubuski. Nagrody Kulturalne Marszałka wręczył wicemarszałek Romuald Gawlik. Nagrody Kulturalne Marszałka Województwa Lubuskiego to nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Przyznawane są w formie nagród pieniężnych indywidualnych i zespołowych. Natomiast Złote Dukaty Lubuskie, mające charakter nagrody honorowej, przyznawane są osobom fizycznym, prawnym, a także innym podmiotom promującym oraz wspierającym finansowo działalność kulturalną w Województwie Lubuskim. Wyróżnienie stanowi statuetka i dyplom uznania. Powyższe nagrody przyznawane są od 2009 r.Decyzją Zarządu Województwa Lubuskiego w 2017 r. NAGRODY KULTURALNE MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO otrzymali:
  1. Edward Jaworski                                                                                                                                                                             

  2. Jan Sylwester Prządka Prezes Stowarzyszenia Muzyków Ludowych w Zbąszynku. Instrumentalista ludowy oraz animator kultury ludowej. Zdobywca wielu nagród w dziedzinie gry na koźle białym, koźle czarnym, sierszeńkach, skrzypcach, klarnecie. Wielokrotny laureat Ogólnopolskich Konfrontacji Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnych. Laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii kapel, grając na skrzypcach w Kapeli Koźlarskiej.
  3. Prof. dr hab. Elżbieta Skorupska – Raczyńska oraz Pan Andrzej Pierzchała                                                   

  4. ”Gubińskie Łużyczanki” formalna grupa śpiewacza                                                                                                         

   Nagrody za wspieranie i promowanie życia kulturalnego regionu ZŁOTY DUKAT LUBUSKI otrzymali:
  1. Zespół Śpiewaczy „Jagienki” z Bogdańca 2. Władysława Staryszak 3. Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich z Grzmiącej 4. Małgorzata i Kazimierz Czułup.                                                                                                                                

  5. Malwina Kubicka Założycielka grupy teatralnej dla dorosłych pod nazwą 18+ oraz prowadząca zespół taneczny „Tęcza”. Opiekun zespołu śpiewaczego „Dąbrowszczanka” oraz „Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca im. Tomasza Spychały z Dąbrówki Wielkopolskiej”. Autorka Instalacji Historycznej, która opisała historię miasta na przełomie lat 90-tych. Autorka książki "90 lat miasta Zbąszynek„.

  W uroczystości wzięli udział: radne województwa lubuskiego Anna Chinalska i Maria Jaworska, prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, Dyrektor Muzeum w Gorzowie Wlkp. Ewa Pawlak, Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej Łukasz Porycki.

   

 • XVII Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej

  Dnia 6 grudnia w Zbąszyneckim Domu Kultury odbył się Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej organizowany przez SP w Zbąszynku.
  Naszą szkołę reprezentowały: Antonina Sajna, która otrzymała wyróżnienie w kategorii II (uczniowie klas I-III) za wykonanie piosenki"Radość dzielenia", Oliwia Czaplińska "Kto wie", Natasza Wrzyszcz"Jest Taki dzień" i Maja Utrata "Ding dong".
  Uczennice do przeglądu przygotowywały się pod kierunkiem p.Iwony Utraty.

 • Powiatowy Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

  Dnia 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Dąbrówce Wlkp. odbył się  Powiatowy Mikołajkowy  Turniej Piłki Nożnej. W zawodach brały udział reprezentacje szkół podstawowych z SP Lubrza, SP Szczaniec, SP Trzciel, SP Babimost, SP Kosieczyn, SP Zbąszynek i gospodarze. Bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja SP Zbąszynek, która zajęła I miejsce, II miejsce drużyna z Dąbrówki Wlkp., III miejsce drużyna z Lubrzy, IV miejsce drużyna ze Szczańca, V miejsce drużyna z Trzciela, VI miejsce drużyna z Babimostu, , VII drużyna z Kosieczyna.

  Organizatorem zawodów był Ludowy Klub Sportowy „Sokół” Dąbrówka Wlkp. i Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp.  Sponsorami nagród byli – Starostwo Powiatowe w Świebodzinie, Burmistrz Zbąszynka W.Czyczerski, Gospodarczy Bank Spółdzielczy Międzyrzecz oddział w Zbąszynku i OSiR Zbąszynek.

  Wszystkie zespoły otrzymały puchary, medale i Mikołajkowe prezenty.

 • MIKOŁAJKI

  Dzień mikołajek, To nie dzień bajek,
  Tu wszystko stać prawdziwe się może,
  Więc jeśli wierzysz w świętego Mikołaja
  Możesz być pewny - on Ci pomoże!
  W dniu 6 grudnia w szkole panował szczególny klimat, gdyż zgodnie z tradycją do szkoły zawitał święty Mikołaj w towarzystwie Gwiazdeczek. Tego dnia każdy kto mógł, ubrał się na czerwono i założył mikołajkową czapkę. Wszyscy uczniowie powitali Mikołaja bardzo entuzjastycznie. Młodsze dzieci śpiewały Mikołajowi piosenki, tańczyły, podarowały świąteczne laurki z życzeniami, a święty Mikołaj w zamian częstował uczniów cukierkami(dziękujemy panu sołtysowi)), a Gwiazdeczki rozdawały kolorowanki. Dla klas I-III przyniósł prezenty w postaci nowych dywanów do każdej sali(dziękujemy Radzie Rodziców).  Na pożegnanie uczniowie zaprosili Mikołaja i Gwiazdeczki do wspólnego zdjęcia. Każdy tego dnia był uśmiechnięty i miał dobry humor.                                                     
   

   
 • III WIGILIA MIEJSKA

  Zapraszamy wszystkich na III Wigilię Miejską,która odbędzie się na Targowisku Miejskim w Zbąszynku dnia 9.12.2017r.

 • Kiermasz świąteczny.

  Święty Mikołaj odwiedził Dąbrówkę Wielkopolską 3 grudnia br.,  tego samego dnia Rada Rodziców zorganizowała kiermasz bożonarodzeniowy. Dziwny zbieg okoliczności? Uczniowie uczestniczący w występach oraz turnieju mikołajkowym otrzymali słodką niespodziankę- kalendarz adwentowy.

    Były  kolędy, pastorałki i tańce. Na scenie występowali uczniowie szkoły, grupa starszaków z Niepublicznego Przedszkola z Dąbrówki Wlkp., schola „ Adoramus „ , która jak zwykle przepięknie zaśpiewała - pani Bożeno wielkie brawa,  natomiast na instrumentach ludowych zagrali i zaśpiewali podopieczni Jana Prządki, mistrza nauki gry na instrumentach ludowych.

    Podczas spotkania odbył się również turniej mikołajkowy. Na sali gimnastycznej pod kierownictwem p. Macieja Szulca uczniowie byli zaangażowani w sportowe konkurencje. Natomiast w Centrum Kultury i Folkloru uczniowie ozdabiali bombki z masy solnej, pod czujnym okiem Lidii Ciećwiera. Pakowali prezenty z pomocą p. Reginy Guzek i p. Krystyny Cepińskiej. Brali udział w konkursie dydaktycznym o życiu Świętego Mikołaja przygotowanym przez p. Wojciecha Ławniczak. Wykonane bombki, które zostały zawieszone na szkolnej choince będą cieszyły oko  do przyszłego roku, a prezenty będą ozdabiać korytarz szkolny.

  Do kawy podawano pyszny placek upieczony przez mamy uczniów naszej szkoły. Nasze absolwentki chętnym dzieciom malowały twarz.

  Mamusiom, tatusiom, którzy pomogli w organizacji kiermaszu – wszyscy DZIĘKUJEMY! Wychowawcom za przygotowanie uczniów w części artystycznej  - wszyscy DZIĘKUJEMY! Niewątpliwie było miło spotkać się przedświąteczne.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła
  ul. Piastowska 37, 66-210 Dąbrówka Wielkopolska
  Regon:970573220 NIP: 927-146-38
 • /fax
  068 384 0192

  e-mail 1: sp.szkola@wp.pl
  e-mail 2: szkola_rodla@poczta.onet.pl

Galeria zdjęć