• MEMORIAŁ

• 1 czerwca odbył się 24-ty Memoriał LA im. Bogdana Niemca. W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół podstawowych z terenu Gminy Zbąszynek w dwóch kategoriach wiekowych:

1. Rocznik 2007 i 2008 (6 chłopców i 6 dziewczyn z każdej szkoły) –

2. Rocznik 2009 i młodsi (6 chłopców i 6 dziewczyn z każdej szkoły).

Zawody rozegrano w formule czwórboju lekkoatletycznego: bieg na 60 m, rzut piłką palantową, skok w dal, bieg na 600 m (dziewczyny), bieg na 1000 m (chłopcy).

Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie stawali na podium.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA STARSZE | 2007, 2008 - 1 miejsce SP DĄBRÓWKA Wlkp.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

KATEGORIA: CHŁOPCY STARSI | 2007. 2008 - 1 miejsce SP DĄBRÓWKA Wlkp.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA 2009 I MŁODSI - 2 miejsce SP DABRÓWKA WLKP.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

KATEGORIA: CHŁOPCY 2009 I MŁODSI - 1miejsce SP DABRÓWKA WLKP.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

Podziękowania dla nauczyciela przygotowującego reprezentacje szkoły - pana Edwarda Utraty.

• "Sleeveface - ubierz się w książkę".

• Biblioteka Miejsko-Gminna im. Marcina Rożka w Zbąszynku poinformowała o wynikach konkursu "Sleeveface - ubierz się w książkę". Pierwsze trzy miejsca zdobyły uczennice z naszej szkoły.

1 miejsce Paulina Czaplińska, 2 miejsce Oliwia Czaplińska, 3 miejsce Marta Pawęzka.

Gratulujemy.

• RACUCHY

• 31 maja mieliśmy przedsmak Dnia Dziecka.

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich tradycyjnie przygotowały dla wszystkich uczniów RACUCHY. Były pyszne. Dziękujemy bardzo.

• GMINNY KONKURS LITERACKI

• Zachęcamy uczniów klas 4-8 do udziału w Gminnym Konkursie Literackim" Kartka z pamiętnika". Konkurs odbędzie się 9 czerwca 2022. Zgłoszenia do konkursu do 6 czerwca w sekretariacie szkoły.

• WYRÓŻNIENIE

• W piątek, 27 maja 2022 r. odbył się w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury pierwszy Finał Wojewódzki dla Plastyków z Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuskich Konfrontacji Artystycznych.

W Kat. III – wyróżnienie otrzymała OLIWIA CZAPLIŃSKA

• 100 LAT ZWIĄZKU POLAKÓW W NIEMCZECH

• Dnia 22 maja reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w obchodach wielkiego jubileuszu 100 LAT ZWIĄZKU POLAKÓW W NIEMCZECH NA ZIEMI MIĘDZYRZECKIEJ. Uroczystość miała na celu uczczenie i upamiętnienia działaczy kół Związku, które działały na Ziemi Pszczewskiej i Babimojskiej w latach 1922 - 1939.

Dąbrówkę Wlkp. reprezentowali: Regionalny Zespół Pieśni i Tańca im. T. Spychały w Dąbrówce Wlkp. grupa starsza i dziecięca ( pod opieką pani Krystyny Leoszko , Barbary Kałek i Dariusza Kowalskiego)) ) oraz Kapela Koźlarska pod kierunkiem Marcina Szczechowiaka.

• KONKURS "OJCZYZNO MA"

• Dnia 18 maja 2022r. odbył się w naszej szkole konkurs „ Ojczyzno ma” organizowany przez Akcję Katolicką Diecezji Gorzowsko-Zielonogórskiej. Z tej okazji gościliśmy koordynatora konkursu pana Jana Greczycho oraz panią Gabrielę Raczyńską , którzy wraz z panem Maciejem Szulcem zasiedli w jury. Celem konkursu jest przekazanie młodemu pokoleniu miłości do Ojczyzny i umacnianie korzeni patriotycznych. Do etapu szkolnego zgłosiło się 9-ciu. uczniów. I miejsce zajęła Julia Kozaczka, II miejsce Emilia Hołyńska, III miejsce Amelia Löchert. Uczennice te będą reprezentować szkołę na etapie wojewódzkim. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

• Filharmonia

• 12 maja wzięliśmy udział w filharmoni -" Muzyka na gitare i kastaniety, czyli hiszpańskie "ole".

• Pasowanie na czytelnika

• Dnia 12 maja 2022 roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijanie umiejętności czytania. Uczniowie klasy I odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły znajomość bohaterów baśni i bajek , a także udzielenia odpowiedzi nt. wiersza Jana Huszcza pt. ,,Skarga książki”. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będę szanować książki. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

• Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

• W czwartek, 12 maja 2022 r. w Galerii Zbąszyneckiego Atelier został rozstrzygnięty etap powiatowy Lubuskich Konfrontacji Artystycznych – Plastyka. Nominacje do finału Wojewódzkiegootrzymali:Anastazja Spychała , Oliwia Czaplińska. Wyróżnienie Marta Pawęzka

• Znamy języki.

• W dniu dzisiejszym (12.05.22) grupa uczniów klasy 5 uczestniczyła w spotkaniu z przesympatyczną aktywistką Sabriną , na co dzień mieszkającą w Monachium. Tematem wybranego warsztatu było hobby i zainteresowania uczniów. Dziękujemy Goethe Institut w Warszawie za kolejną lekcję żywego języka.

• Wizyta u strażaków

• Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie, ciekawy przekaz oraz możliwość przeżycia, poczucia jak ważną rolę odgrywają strażacy, praktyczne zajęcia uchyliły, choć namiastkę zadań.

Dzieci wręczyły książeczkę, w której zamieściły podziękowania i złożyły życzenia. Każda strona jest wyjątkowa, jak misja strażaka.

• XII FESTIWAL KULTURY REGIONALNEJ

• 11 maja odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Nowym Kramsku. Wzięliśmy udział w XII Festiwalu Kultury Regionalnej. Podczas Festiwalu nagrodzeni zostali laureaci Konkursu Złota Kwyrla 2022.

W kategorii klas 4-5 - Maria Budych  2 miejsce za wiersz "Psijaciel"

W kategorii klas 5-8 - Anastazja Spychała 2 miejsce za wiersz " Księżyc"

• KONKURS "MOJA MAŁA OJCZYZNA"

• W konkursie organizowanym przez Miejsko-Gminną w Zbąszynku nagrodzone zostały prace Franciszka Strakowskiego i Marii Budych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.