Podczas omawiania Charliego i fabryki czekolady na lekcji języka polskiego uczniowie kl. V tworzyli słodkie obrazki przedstawiające postać Willyego Wonki oraz tytułową fabrykę czekolady. Wszystkie wyglądały smakowicie...
CLiL- metoda zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu.
CLiL- metoda zintegrowanego nauczania języka i przedmiotu
Uczniowie naszej szkoły uczą się języka i przedmiotu poprzez konkretne tematy i zagadnienia. Tym razem omawianą tematyką w klasach czwartych była EKOLOGIA. Prezentujemy efekty ich pracy:Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Szkolny Konkurs Recytatorski
25 lutego 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski.
W kategorii klas I-III wyróżnienie otrzymały:
Michalina Szymańska
Alicja Spychała
Lena Niemiec
W kategorii klas IV -VI wyróżnione zostały:
Julia Jędrzy
Paulina Czaplińska
Wiktoria Miszta
Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Zbąszynku, który odbędzie się 5 marca.
Wszystkim serdecznie gratuluję :)
Przygody Ogórka Stefana
21 lutego uczniowie klasy pierwszej i drugiej wzięli udział w spektaklu pt. „Przygody Ogórka Stefana”. Aktorami byli uczniowie należący do dziecięcej grupy Semaforek, działającej w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury. Gromkie brawa na zakończenie przedstawienia świadczyły o tym, że bajka się podobała.
Warsztaty "Moja Ojczyzna"
Dnia 20 lutego(środa)uczniowie klas 1-4 w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, wzięli udział w warsztatach pt. "Moja wiedza o ojczyźnie ".
Podczas spotkania korzystali z plansz interaktywnych. Na zakończenie chętni uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w mundurze polskiego lotnika Dywizjonu 303.
W świetlicy
Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom po zajęciach lekcyjnych w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku i odrobienia prac domowych. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staramy się ,aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się. Dzieciom przebywającym w świetlicy oferujemy uczestnictwo w różnorodnych formach zajęć. Są to zajęcia:
- plastyczne, techniczne i muzyczne
- gry i zabawy ruchowe
- gry i zabawy dydaktyczne
- zajęcia integrujące grupę
- zajęcia komputerowe
- zajęcia czytelnicze
Szkolne eliminacje BRD
Wyniki szkolnych eliminacji Lubuskiego Konkursu BRD:
I m. Mirek Dawid - kl.VII - 25pkt.
II m. Łochowicz Karolina - kl.VII-24pkt.
Kowalska Zofia - kl. VI-24 pkt.
Jagodziński Mikołaj - kl.VI-24pkt.
III m. Gurdak Magdalena - kl.VI - 21pkt.
IV m. Brudło Krystian - kl.VI - 19 pkt.
V m. Kopeć Jakub - kl.VIII - 16 pkt.
VI m. Konieczny Jakub - kl. V - 15 PKT.
Czaplińska Oliwia - kl.V - 15 pkt.
GRATULACJE !
Czekamy na RANKING Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp., który zdecyduje o dalszym udziale uczniów naszej szkoły w eliminacjach rejonowych.
WALENTYNKOWA MANUFAKTURA
Dzisiejsze(12.02.19) zajęcia Manufaktury były iście Walentynkowe. Na początku uczniowie musieli rozkodować dwa cytaty o miłości. Pierwszy z książki „Kubuś Puchatek” Alana Alexandra Milne: „Kubusiu jak się pisze miłość? Prosiaczku, miłość się nie pisze, miłość się czuje.”. Drugi cytat był z „Małego Księcia” Antoine de Saint-Exupery „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” Następnie uczniowie wykonywali serca ze strachy puzzli. Za przekazane puzzle serdecznie dziękujemy
„Gdzie dom, tam serce Twoje”
Tematyka rodziny jest zawsze aktualna. Lekcje Wychowania do Życia w Rodzinie realizowane w klasie piątej w naszej szkole poświęcają tej tematyce wiele czasu. Każda rodzina tworzy swój niepowtarzalny świat, na który składają się wyznawane wartości, tradycje, ulubione sposoby spędzania wolnego czasu i świętowania, ale również trudności dnia codziennego – małe i duże problemy, którym trzeba stawić czoła.
Podczas lekcji WDŻ uczniowie klasy piątej zaprezentowali swoje rodziny na podstawie przyniesionych do klasy fotografii. Stworzyli z nich wystawę. Zastanawiali się na tym, od czego zależy poczucie bezpieczeństwa mieszkańców domu rodzinnego. Wiedzą już, że tę podstawę tworzą rodzice, ich wzajemna miłość, szacunek i życzliwość. Podczas zajęć wypełniali domy tymi uczuciami, które sprzyjają rodzinnej harmonii tworząc w ten sposób prawdziwą „witaminową kurację”. Uznali, że takimi witaminami dla rodziny są: wzajemna życzliwość, poprawna komunikacja, delikatność i uprzejmość, wdzięczność, uczynność, odpowiedzialność, szacunek okazywany rodzicom, dziadkom i rodzeństwu. Wiedzą też, że czasami rodziny borykają się z trudnościami i jeżeli przeżywają kryzys potrzebują wsparcia i pomocy.
Krystyna Piątek
Mistrzostwa szkoły w unihokeju
7 lutego zakończyły sie rozgrywki w ramach szkolnych Mistrzostw w unihokeju.
WYNIKI
Im.-,,SMURFY"-Spychała Hanna
Bimek Maja
Spychała Wiktoria
Przybyła Nela
II m.-,,Buraki"-Rolla Piotr
Bimek David
Kowalska Zofia
Gołek Zuzanna
III m.-,,FC po" - Ciećwiera Mikołaj
Augustyniak Oskar
Kania Paweł
Basiński Filip
Królową strzelców została-Spychała Hanna - 8 goli.
Sponsorem nagród była RADA RODZICÓW.
DZIĘKUJEMY !
Podsumowanie pierwszego półrocza roku szkolnego 2018/2019
Uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu
klasa pierwsza
Tomasz Ciećwiera, Alan Bimek, Julia Witwicka, Maja Dec, Maria Budych, Kornelia Muchowska, Iga Zachariasz, Alicja Spychała
klasa druga
- Amelia Kosińska Habiba Awad, Lena Niemiec, Michalina Szymańska,, Kamil Osiecki, Fabien Wrzyszcz, Gabriel Kuczek,
klasa czwarta a
Aleksander Kurzawa 4,82 zach. bardzo dobre
klasa czwarta b
- Amelia Löchert 5,27 zach. bardzo dobre
- Wiktoria Miszta, Julia Kozaczka, 5,18 zach. wzorowe
- Blanka Świderska 5,09 zach. wzorowe
- Emilia Hołyńska, Marcelina Wawrzyniak, Hanna Pawęzka 4,82 zach.bardzo dobre
klasa piąta
- Spychała Wiktoria, Wrzyszcz Natasza 4,85 zach. wzorowe
- Łochowicz Zofia 4,85 zach. bardzo dobre
- Mirek Maria , Pawęzka Marta 4,77 zach. wzorowe
klasa szósta
- Kowalska Zofia 4,92 zach. wzorowe
- Jagodziński Mikołaj 4,83 , zach. bardzo dobre
- Utrata Maja 4, 75 zach. bardzo dobre
Dzień Babci i Dziadka
Dnia 26 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział spotkaniu z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Wlkp. W części artystycznej swoimi umiejętnościami pochwalili się uczniowie klasy pierwszej i drugiej. Klasa pierwsza pod opieką pani Katarzyny Trochanowskiej zaśpiewała piosenki: " Kiedy babcia była mała" i " Przygoda bałwanków". Ponadto dzieci przedstawiły wiersz pt." Dwie zimy". Uczniowie klasy drugiej uczcili swoich dziadków wierszami: "Wiersz dla babci" wykonał Tomasz Ciećwiera a " Wiersz dla dziadka" Alicja Spychała". Rewelacyjny taniec "Toca, toca" zprezentowały dziewczynki z klasy drugiej. Na zakończenie uczennice z koła wokalnego zaśpiewały kolędę " Zaśnieżone miasta" oraz pastorałkę "Od serca do ucha". Uczniów klasy drugiej i koło wokalne przygotowała pani Iwona Utrata.