• W drodze ku dorosłości uczniowie klasy VII na lekcji WDŻ……..

          • Lekcje WDŻ  są nierozerwalnie  związane   z  codziennym  życiem człowieka.  Uczniowie  klasy  VII poznali  ostatnio okresy  rozwoju  człowieka. Wykorzystali  do  tego   miedzy innymi fotografie  z domowych  albumów.  Podczas  wykładu przeglądali  ilustracje  i  przyniesione   zdjęcia.  Rozpoznawali  charakterystyczne  cechy  poszczególnych etapów rozwoju  człowieka: przedurodzeniowy, noworodkowy,  niemowlęcy,  poniemowlęcy,  przedszkolny, wczesnoszkolny, starszy wiek  szkolny,   wiek młodzieńczy,  średni  i późny.   Wybierali właściwe  ilustracje i  zdjęcia.  Umieszczali je na  tablicy  tworząc w ten sposób    duży,  żywy  plakat.  Spotkanie  zakończyliśmy  zwiedzaniem  powstałej  wystawy i utrwalaniem  zdobytej wiedzy podczas lekcji.

            Krystyna Piątek-  nauczyciel przedmiotu

          • Lubuski Konkurs BRD - etap szkolny.

          • Lubuski Konkurs BRD - etap szkolny.

            19 lutego 2020 r. odbyły się szkolne eliminacje do Lubuskiego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W teście brali udział uczniowie z klas VI-VIII.WYNIKI:I m. - Jagodziński Mikołaj - 29 pkt - kl.VII , II m. - Łochowicz Karolina - 28 pkt. - kl.VIII , III m. - Mirek Dawid - 27 pkt. - kl.VIII , IV m. - Kowalska Zofia - 27 pkt. - kl.VII , V m. - Brudło Krystian - 23 pkt. - kl.VII , VI m. - Utrata Maja - 23 pkt. - kl.VII , VII m. - Kleszka Mikołaj - 22 pkt. - kl.VII , VIII m. - Gurdak Magdalena - 21 pkt. - kl.VII, IX m. - Konieczny Jakub - 20 pkt. - kl.VI Uczniowie, którzy zajęli miejsca I- VI zakwalifikowali się do zawodów rejonowych.

          • ŚWIATOWID czyli PANORAMA ŚWIATA

          • Dnia 17 lutego odbyło się w naszej szkole widowisko edukacyjne. Światowid, czyli Panorama Świata. Program, który bawi, uczy, integruje publiczność, przełamuje bariery i zahamowania uczniów. Jest starannie przemyślany pod wzgędem treści jak i sposobu ich przekazania.Zbudowaliśmy totem Światowida, rozmawialiśmy o najwybitniejszych tego świata - Kolumbie, Edisonie, Einsteinie, Beethowenie, Koperniku. Uczyliśmy się panowania nad sobą od mistrzów z dalekiego wschodu. Dziękujemy panie Stanisławie.

          • WALENTYNKI

          • 14 lutego 2020r. był dniem bez mundurków, funkcjonowała Poczta Walentynkowa. Tego dnia pośród uczniów, którzy przyszli ubrani w stroje z najciekawszymi elementami walentynkowymi Samorząd Uczniowski rozlosował „fanty” od Nauczycieli. Nagrody były niezwykle atrakcyjne, od dodatkowego nieprzygotowania z danego przedmiotu po możliwość poprowadzenia samochodu do nauki jazdy. Zabawa była bardzo udana.

          • KONKURS RECYTATORSKI

          • 13 lutego 2020 odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI. Wyróżnienia otrzymali:ALICJA SPYCHAŁA LENA NIEMIEC MICHALINA SZYMAŃSKA WIKTORIA MISZTA PAULINA CZAPLIŃSKA MIKOŁAJ JAGODZIŃSKI GRATULUJEMY! Powodzenia na Gminnym Konkursie Recytatorskim!

          • AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

          • Klasa 1 w okresie grudzień 2019- styczeń 2020r. wzięła udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka. Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikuje Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Szkoły, które zrealizują wszystkie elementy programu otrzymają Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz dyplom dla uczniów.

          • Podsumowanie I półrocza.

          • Klasa 1  Jan Lenarczyk, Tymon Makarewicz, Franciszek Strakowski, Zofia Łotecka

            Klasa 2  Alan Bimek,Tomasz Ciećwiera, Maria Budych, Maja Dec, Alicja Spychała, Julia Witwicka,

                          Kornelia Muchowska

            Klasa 3  Fabien Wrzyszcz, Kamil Osiecki, Michalina Szymańska, Lena Niemiec, Aniela Kosińska,

                          Damian Śmiałek

            Klasa 5a  Ciećwiera Mikołaj , Czaplińska Paulina

            Klasa 5b  Hołyńska Emilia, Kozaczka Julia, Lochert Amelia, Świderska Blanka, Wawrzyniak Marcelina

            Klasa 7  Jagodziński Mikołaj

            Klasa 8  Mirek Dawid

             

                                                                          

          • LEGO FERIE

          • W środę 05.02 przy okazji ferii zostały zorganizowane warsztaty z Bricks4Kidz.

            Tematem zajęć była Olimpiada. Uczestnicy podczas krótkiej prezentacji poznali historię igrzysk olimpijskich, ich symbol, podział oraz dyscypliny sportowe. Dowiedzieli się również jakimi medalistami olimpijskimi może pochwalić się nasz kraj.

            Następnie na klockach Lego dzieci odwzorowały flagi państw biorących udział w zawodach.

            Według własnych pomysłów zbudowały wioskę olimpijską i małą skocznię. Na specjalnych zestawach do robotyki i programowania powstały natomiast dyscypliny sportowe: narciarstwo, żeglarstwo, boks czy gimnastyka artystyczna.

          • Kampania społeczna 4U!

          • Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Warszawie podejmuje szereg działań, których celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie zagrożenia terroryzmem i umiejętności radzenia sobie w przypadku ataku. Jednym z przedsięwzięć jest przygotowanie przez tę instytucję kampanii społecznej 4U!. Kampania składa się z filmu promocyjnego i czterech animacji edukacyjnych, w których zaprezentowano procedurę 4U! Uważaj! Uciekaj! Ukryj się!Udaremnij atak!. Kampania dostępna jest na stronie internetowej www.4u.tpcoe.gov.pl/Zachęcamy Państwa do zapoznania się z powyższym materiałem.

          • MISTRZOSTWA SZKOŁY - UNIHOKEJ.

          • 24 stycznia 2020 r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w UNIHOKEJU. W rozgrywkach brało udział 28 uczniów z klas V-VIII. Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym" w dwóch grupach. W grupie młodszej zwycięzcą została drużyna ,,GRZYBÓW", w grupie starszej zespół ,,PARÓWECZEK". Zwycięzcy otrzymali puchary przechodnie, a wszyscy uczestnicy nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

          • RAZEM NA ŚWIĘTA

          • W imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Razem na Święta”. Inicjatywa miała na celu zachęcenie uczniów do działań charytatywnych i wsparcia osób potrzebujących w okresie przedświątecznym.

            W tej edycji (grudzień 2019 roku) do naszej akcji przyłączyło się ponad 1 mln 100 tys. uczniów i prawie 117,5 tys. nauczycieli. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 10 tys. zgłoszeń!

            Dziękujemy za dzielenie się dobrem i wspieranie innych!

            Anna Ostrowska     Rzecznik Prasowy MEN

          • Wieczór Kolęd i Pastorałek w Zbąszynku

          • To już po raz piętnasty w sali widowiskowej Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury odbył się Wieczór Kolęd i Pastorałek przygotowany przez Szkołę Podstawową w Zbąszynku. Jubileuszowy koncert (16 stycznia) poprowadziły Irena i Zuzanna Trypuckie, które wprowadziły publiczność w ten szczególny klimat kolęd i pastorałek. Nasza szkoła zaprezentowała pastorałkę pt."Gwiazdy tańczyły".

          • Konkurs plastyczny

          • W grudniu ogłoszony był  przez Radę Rodziców konkurs plastyczny „Pocztówka z gminy Zbąszynek „.          Praca powinna zawierać jedno lub kilka ciekawych miejsc z terenu gminy Zbąszynek oraz pozdrowienia własnego autorstwa zachęcające do przyjazdu i spędzenia czasu na terenie gminy.

            wyniki konkursu:1m Zofia Łochowicz, 2m Mikołaj Ciećwiera i Hanna Spychała, 3m Eliza Ślozowska i Emilia Hołyńska, wyróżnienia Wiktoria Spychała i Anastazja Spychała. Ponadto udział wzięli Mirek Maria , Lochet Amelia, Miszta Wiktoria, Kubicka Oliwia, Konwisarz Zofia, Wittke Hubert i Awad Habiba. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody podczas spotkania - Kolędy i pastorałki na ludowa nutę.

                                   

          • Kolędy i pastorałki na ludową nutę i nie tylko...

          • 15 stycznia 2020r kolędowaliśmy wspólnie z kolegami i koleżankami zaprzyjaźnionych szkół. Wystąpili uczniowie ze szkoły w Zbąszynku, Kosieczyna, Nowego Kramska, Dąbrówki Wlkp, kapele z Ludowego Ogniska Muzycznego ( kapela Oliwiera Niemca  i Okruchelki) oraz Dąbrowiecka Schola. Gościliśmy burmistrza Zbąszynka pana Wiesława Czyczerskiego , przewodniczącego Rady Miejskiej pana Jana Mazura, sołtysa  wsi Dabrówka Wlkp,pana Piotra Kociołka, dyrektorkę Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury panią Malwinę Kubicką, witamy radnych pana Henryka Budycha i pana Marka Pycha, Ewę Kubicką byłą dyrektor szkoły,prezesa Zarządu Stowarzyszenia Muzyków Ludowych w Zbąszyniu pana Jana Prządkę, Przewodniczącą Rady Rodziców Barbarę Lasotę,  przewodniczącą Ludowego Ogniska Muzycznego przy SP w Dąbrówce Wlkp. panią Bożenę Jędrzejczak, panią Gabrielę Mazur przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich, dyrektorów szkół i opiekunów grup, którym bliska jest tradycja związana ze śpiewaniem i muzykowaniem. Zdjęcia wykonane przez pana Sebastiana Kaczmarka znajduja się w Albumie fotograficznym.

             

          • Ferie zimowe

          • Igrzyska Olimpijskie ekscytują cały świat. Fani na całym świecie zawsze czekają z niecierpliwością na to wydarzenie, w związku z tym, postanowiliśmy przygotować coś dla najmłodszych: Olimpiada Bricks 4 Kidz.
            Dzieci podczas 3-godzinnego spotkania zapoznają się z historią Igrzysk, obiektami olimpijskimi i poszczególnymi dyscyplinami sportowymi jakie towarzyszą temu wydarzeniu. Ich zadaniem będzie ‘zorganizowanie’ letniej i zimowej „olimpiady” z klocków Lego®, z nietypowymi dyscyplinami, własnym regulaminem oraz  zasadami.

            Pracujemy na 3 różnych zestawach, klocki klasyczne, robotyka oraz programowanie na We Do 2.0.

            Zapraszamy!

            Zapisy: 500 066 778

            nowy.tomysl@bricks4kidz.com

          • Filharmonia "Na indiańskim szlaku" (13.01.20)

          • Barwne pióropusze, efektowne stroje, łapacze snów, opowieść o indiańskich tradycjach a przede wszystkim oryginalne indiańskie instrumenty (toyo,flet, native, kena, kenaczo, samponia, vankara) i muzykę zaprezentował indiański zespół Leyenda.