Nawigacja

 • Poranek papieski.

  Poranek papieski.

  W dniu 17.10.2018 roku o godzinie 11.00 odbył się uroczysty poranek papieski w związku z 40 rocznicą wyboru Karola Wojtyły w na biskupa Rzymu czyli papieża Jana Pawła II .Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami wysłuchali,kilku fragmentów przemówień papieża oraz muzyki religijnej. Wybrane teksty przedstawiły uczennice klasy V,muzykę przygotował i zaprezentował katecheta Wojciech Ławniczak.

 • Rower jako bezpieczny i ekologiczny środek transportu.

  Rower jako bezpieczny i ekologiczny środek transportu.

  12 października 2018 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole PROJEKT- ROWER JAKO BEZPIECZNY I EKOLOGICZNY ŚRODEK TRANSPORTU. To kompleksowy program edukacyjny nakierowany na zwiększenie użycia roweru przez dzieci i ich rodziny w życiu codziennym.Celem głównym projektu jest, by dzieci doskonaliły technikę jazdy na rowerze, korzystały z roweru w życiu osobistym, uznały rower jako ekologiczny środek transportu z uwzględnieniem przepisów ruchu drogowego, wykorzystywały rower do rekreacji. Działania w ramach projektu:,,BEZPIECZNE PIERWSZAKI"-zakup kamizelek odblaskowych, ,,LISTA RANKINGOWA"-współzawodnictwo na rowerach, ,,DĄBROWIECKI TURNIEJ BRD", EGZAMIN-KARTA ROWEROWA, DZIEŃ DZIECKA-ROWEROWY TOR PRZESZKÓD, SZKOLNY RAJD ROWEROWY-KLASA IV. Działania w PROJEKCIE wspierać będą następujące instytucje: IKEA Industry, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego-Zielona Góra, Policja, Rada Rodziców, Rada Sołecka.
   

 • DEN

  DEN

  11 października 2018 roku w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wielkopolskiej odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała Pani dyrektor Małgorzata Gruchała, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W imieniu Rady Rodziców życzenia złożyła pani Izabella Spychała i pan Piotr Kociołek – sołtys wsi  Dąbrówka Wielkopolska.

  W części artystycznej  najmłodsi koledzy i koleżanki, wychowankowie p. Iwony Utraty wykonali inscenizację wiersza pt. „Na straganie” Jana Brzechwy. Uczniowie klasy drugiej zaśpiewali piosenkę pt. „Nauczyciel ma swój dzień”, Pani Katarzyna Trochanowska przygotowała wraz z wychowankami drugi utwór pt. ”Podajmy sobie ręce” i recytację wiersza pt. „W klasie”. Marcelina Wawrzyniak i Wiktoria Miszta uczennice klasy czwartej ”b” odegrały mini inscenizację wiersza Zbigniewa Herberta pt. „Dom”. Uczniowie klasy czwartej „b” zaprezentowali  przedstawienie metafory szkolnego świata i nauczyciela, jako mistrza i opiekuna, który wskazuje właściwą drogę. Innowacyjną lekcję pt. „Dzieje szkolnictwa w rytmie rap”  przygotowali uczniowie klasy czwartej „a” wraz z wychowawczynią p. Lidią Ciećwierą.

  Uczniowie klasy pierwszej otrzymali kamizelki odblaskowe,  które wręczył przedstawiciel firmy IKEA Industry. Pan Edward Utrata omówił projekt pt. „Rower jako ekologiczny i bezpieczny środek transportu”,  natomiast najlepsi uczniowie w zakresie BRD zaprezentowali swoje umiejętności podczas jazdy rowerem.

  Uczennice Magdalena Gurdak i Maja Bimek przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego wcieliły się w rolę konferansjerek. Na powitanie uczennice klasy szóstej wręczyły prezenty. Organizery – pojemniki na przybory przygotowała p. Lidia Ciećwiera  wraz z uczniami klasy czwartej „a” i klasy piątej. Natomiast piękne róże zakupiła Rada Rodziców. Nie chodzi o to, aby sprezentować coś wielkiego, liczy się pamięć.

 • Śniadanie w klasie pierwszej.

  Śniadanie w klasie pierwszej.

  9 października uczniowie klasy pierwszej przygotowywali zdrowe odżywcze kanapki. Przy okazji poznały nazwy warzyw. Uczyły się w sposób higieniczny i estetyczny wykonać i spożywać posiłek. Kibicowała im pani Iwona Utrata.

 • WIDOWISKO EDUKACYJNE

  WIDOWISKO EDUKACYJNE

  5.10.1018r. wzięliśmy udział w widowisku edukacyjnym :100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI, WIELCY RODACY.  Spotkanie odbyło się w gorącej atmosferze, wzbudziło wiele emocji, trzymało w wielkim napięciu. Nie zabrakło też zabawy i śmiechu. Był to bogaty w treści spacer po historii Polski. Autor i wykonawca pan Stanisław Sielicki porwał wszystkich w tę niesamowitą wędrówkę po krainie historii.

 • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  Wybory do Samorządu Uczniowskiego

  W czwartek (04.10.2018r.) podczas długiej przerwy odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydatki do Samorządu przygotowały bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.Uprawnionych do głosowania było 93 uczniów z klas IV-VIII. Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów przez Komisję składającą się z przewodniczących klaswyłoniono następujące osoby do Zarządu SU: Przewodniczący: Maja Bimek kl. VI, Zastępca przewodniczącego: Magdalena Gurdak kl. VI Przewodniczący klas zostali włączeni jako członkowie Samorządu Uczniowskiego.Dziękujemy głosującym za wysoką frekwencję, a zwyciężczyni  serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 • 44 Biesiada Koźlarska

  44 Biesiada Koźlarska

  W ramach 44 Biesiady Koźlarskiej – Gwarum śpiywano, gwarum godano odbył się konkurs Młody Muzyk Ludowy.      Celem konkursu było wyłonienie najzdolniejszych młodych wykonawców, adeptów muzyki ludowej oraz uhonorowanie mistrzów prowadzących naukę gry na instrumentach ludowych. W konkursie udziała wzięli uczniowie z naszej szkoły. A oto ich miejsca:Kozioł do 14 lat I miejsce – Oliwier Niemiec Kapela koźlarska do 14 lat (Piotr Bimek - kozioł weselny, Maja Bimek - skrzypce) Klarnet Es do 14 lat II miejsce – Hubert Wittke III miejsce – Zosia Łochowicz Wyróżnienie - Marta Mania Skrzypce, mazanki do 14 lat III miejsce - Karolina Łochowicz Wyróżnienie - Martyna Mania Śpiewacy Ludowi do 15 lat III miejsce - Hubert Wittke Wyróżnienie – Karolina Łochowicz.Gratulujemy również mistrzowi J.Prządce za nagrodę Mistrz i Uczeń (Jan Prządka i Piotr Bimek).  Zdęcia w albumie fotogaficznym autorstwa pani Doroty Michalczak.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie mają możliwość popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia.           28 września 46-ciu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w tej akcji edukacyjnej. 21 nie popełniło żadnego błędu.Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 1Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 2

 • Gminne Biegi Przełajowe w Kosieczynie.

  Gminne Biegi Przełajowe w Kosieczynie.

  Medaliści Gminnych Biegów Przełajowych:

  DZIEWCZĘTA ROCZNIK CHŁOPCY

  Budych Maria IIIm 2011 Bimek Alan IIIm.
  Brudło Julia Im. 2010 Wrzyszcz Fabian IIm.
  Szymańska Michalina IIIm.
  Lóchert Amelia IIIm.2009 Weiss Dominik IIm.
  Hołyńska EmiliaIm.2008CiećwieraMikołajIIIm.
  Przybyła Nela I Im.2007 Lisiecki Ignacy Im.
  Utrata Maja III m.
  Prus Natalia III m. 2006 Rolla Piotr Im.
  Mania Martyna III m. 2005

  Gratulacje !

 • W dniu 21.09.2018r. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca im. Tomasza Spychały otrzymał nagrodę kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego. Nagrody Kulturalne Marszałka Województwa Lubuskiego to nagrody za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Gala wręczenia odbyła się w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze. Nagrodę odebrał kierownik zespołu Marek Spychała z delegacją. Gratulujemy !!!   27 .09.2018r. podczas zebrania z rodzicami w Szkole Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. pan Marek Spychała przekazał otrzymane upominki na ręce pani dyrektor M.Gruchały. Zostaną one przekazane uczniom naszej szkoły. Dziękujemy bardzo!!!

 • Wędrujemy ku dorosłości poprzez wychowanie do życia w rodzinie.

  Wędrujemy ku dorosłości poprzez wychowanie do życia w rodzinie.

  Uczniowie  klas czwartych od początku  roku  szkolnego  uczęszczają na  zajęcia  wychowania  prorodzinnego. Lekcje  te w dużej mierze poświęcone są   najważniejszym  zagadnieniom a mianowicie  rodzinie. Dzieci ochoczo  przedstawiły  swoje  rodziny w postaci rysunków  tworząc plakat pod hasłem  „Grunt  to  rodzinka”. Na  kolejnych   lekcjach   czwartoklasiści zamienili się   małych  konstruktorów i  budowniczych.  Tworzyli  własne  domy,  domy  już istniejące lub domy marzeń.    Pomysłowość ich była  ogromna. Powstały  domy  duże i małe, te z basenem i te  z ogrodem. Niektóre  są wyposażone w różne  sprzęty niezbędne  do  codziennego funkcjonowania  rodziny.  Z wykonanych  prac  na szkolnym korytarzu powstała wystawa  „Mój dom rodzinny”  do obejrzenia,  której  serdecznie wszystkich zachęcamy.

 • Sprzatanie Świata

  Sprzatanie Świata

  Fundacja Nasza Ziemia po raz 25 ogłosiła akcję Sprzatanie Świata. „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. 22 września do akcji włączyli się uczniowie naszej szkoły.

 • Jesienne Szkolne Biegi Przełajowe.

  Jesienne Szkolne Biegi Przełajowe.

  Zwycięzcy Jesiennych Szkolnych Biegów Przełajowych:

  DZIEWCZĘTA ROCZNIK CHŁOPCY

  Budych Maria 2011 Bimek Alan
  Brudło Julia 2010 Wrzyszcz Fabian
  Wawrzyniak Marcelina 2009 Weiss Dominik
  Hołyńska Emilia 2008 Lisiecki Kazimierz
  Przybyła Nela 2007 Bimek David
  Prus Natalia 2006 Rolla Piotr
  Mania Martyna 2005 Mirek Dawid

  GRATULACJE !

 • 24 Zawody Lekkoatletyczne im. Mariana Frasza

  24 Zawody Lekkoatletyczne im. Mariana Frasza

   W czwartek 13 września 2018 r., na stadionie “Orzeł” w Zbąszyniu odbyły się 24 Zawody Lekkoatletyczne im. Mariana Frasza. Gościem specjalnym imprezy był Reprezentant Polski - Michał Rozmys - polski lekkoatleta, średniodystansowiec.Złoty (2017) i brązowy (2016) medalista biegu na 800 metrów podczas mistrzostw Polski seniorów w lekkoatletyce. Brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw Europy (2017) w biegu na 1500 metrów. Młodzieżowy rekordzista Polski w biegu na 1500 metrów (3:36,37). Półfinalista mistrzostw świata (Londyn 2017) w biegach na 800 i 1500 metrów.

  Wyniki reprezentantów naszej szkoły:

  - rzut piłką palantową
  I m. Kowalska Zofia - 34m
  - bieg na 600m
  II m. Lisiecki Ignacy - 2.00,4 min.
  - bieg na 300m
  II m. Hołyńska Emilia - 54,9 s.
  - bieg na 600m
  III m. Bimek Maja - 2.14,6 min.
  - rzut piłką palantową
  IV m. Rolla Piotr - 36m

  Gratulacje !

 • Pierwszy dzień w szkole.

  Pierwszy dzień w szkole.

    W ramach akcji edukacyjnej "Odblaski", której celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniówklas I-III na polskich drogach uczniowie klasy pierwszej otrzymali odblaski. Akcję zorganizował Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA, a patronem całego przedsięwzięcia jest Minister Edukacji Narodowej.

 • Pasowanie pierwszaków na uczniów szkoły.

  Pasowanie pierwszaków na uczniów szkoły.

  3 września br. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wielkopolskiej. Na  uroczystość przybyli liczni goście: Burmistrz Zbąszynka –Wiesław Czyczerski, Piotr Kociołek – sołtys wsi Dąbrówka Wlkp., proboszcz kanonik Stanisław Jedliński,Radni Rady Miejskiej w Zbąszynku Maciej Szulc i Henryk Budych, Przewodnicząca Rady Rodziców – Izabella Spychała, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Gabriela Mazur, Mistrz nauki gry na instrumentach ludowych – Jan Prządka, ”Przyjaciel  szkoły”-  Włodzimierz  Kłos.

  Podczas apelu uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni do społeczności szkolnej. Pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor  Małgorzata Gruchała, natomiast rogi obfitości wręczyła wychowawczyni pani Iwona Utrata.

  Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2018/19 życzymy  wszystkim uczniom, by zdobywanie wiedzy było fascynującą przygodą, odkrywaniem nauki i jej praw, ale też odnajdywaniem siebie, rozwojem własnych uzdolnień i zainteresowań.Nauczycielom oraz wszystkim pracownikom szkoły,  by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia. Rodzicom, by nowy rok szkolny przyniósł wiele radości, dumy i nadziei związanych z przyszłością Waszych dzieci.

   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018r. o godz. 9.00.

 • WAKACJE

  WAKACJE

  SŁONECZNYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI,

  PEŁNYCH NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ

  MNÓSTWA PRZYGÓD I DOBREGO HUMORU

                               życzy

                        grono pegagogiczne

                    

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  22 czerwca 2018r. odbył się apel podsumowujący rok szkolny 2017/2018.Średnia szkoły 4,02. Uczniowie wyróżniający się:

  Klasa 1 Aniela Kosińska, Habiba Awad, Lena Niemiec, Michalina Szymańska, Kamil Osiecki, Fabien Wrzyszcz, Gabriel Kuczek

  Klasa 3a Paulina Czaplińska, Mikołaj Ciećwiera, Oskar Augustyniak, Aleksander Kurzawa, Kamil Bieniaszewski, Gracjan Marciniak, Antonina Sajna

  Klasa 3b Julia Kozaczka, Dominik Weiss, Blanka Świderska, Amelia Löchert, Wiktoria Miszta, Emilia Hołyńska

  Klasa 4 Zofia Łochowicz 5,09 zachowanie wzorowe, Kornelia Jaśkowska 4,82 zachowanie wzorowe,Wiktoria Spychała 4,82 zachowanie wzorowe, Jakub Konieczny 4,82 zachowanie bardzo dobre,  Natasza Wrzyszcz 4,82 zachowanie bardzo dobre,

  Klasa 5 Zofia Kowalska 4,92 zachowanie wzorowe, Mikołaj Jagodziński 4,92 zachowanie wzorowe, Maja Utrata 4,75 zachowanie wzorowe

  Klasa 6 Karolina Łochowicz 5,25 zachowanie bardzo dobre  najwyższa średnia w szkole

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła
  ul. Piastowska 37, 66-210 Dąbrówka Wielkopolska
  Regon:970573220 NIP: 927-146-38
 • /fax
  068 384 0192

  e-mail 1: sp.szkola@wp.pl
  e-mail 2: szkola_rodla@poczta.onet.pl

Galeria zdjęć