Nawigacja

 • Maskotka Łabędż

  W czasie długiej przerwy odziedziła nas maskotka naszej Gminy - Łabędź.

  Więcej zdjęć z Albumie fotograficznym.

 • Wspólne drugie śniadanie.

   Wszyscy uczniowie z klasy 3b przynieśli różnorodne zdrowe składniki i produkty, z których powstały: kanapki, sałatki i szaszłyki owocowe i warzywne, soki i koktajle.  Wraz z wychowawczynią przygotowali pyszne i - co najważniejsze - zdrowe śniadanie. Pomagali sobie i doradzali, byli bardzo zaangażowani w tworzeniu zdrowych dań.

 • GRY I ZABAWY NA SPORTOWO

  11 kwietnia 2014 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kosieczynie odbył się turniej „Gry i zabawy na sportowo”. W zawodach wystartowały szkoły z naszej gminy: Kosieczyn, Zbąszynek, i Dąbrówka Wielkopolska.  Uczestnicy rywalizowali w dwunastu emocjonujących konkurencjach. Po pierwszych trzech prowadziła drużyna z Dąbrówki Wlkp., niestety m.in. konkurencja z przeciąganiem sznura i skoków dodawanych obniżyła punktację i w konsekwencji zremisowaliśmy z drużyną ze Zbąszynka.  Po dogrywce, w której przegraliśmy o przysłowiowy „włos” zajęliśmy drugie miejsce, natomiast Zbąszynek pierwsze.  Na trzecim znaleźli się uczniowie z Kosieczyna. Turniej poprowadził Kamil Hołyński.  Wygraliśmy puchar i dyplom, każdy uczestnik turnieju otrzymał medal.  

 • Program "Ratujemy i uczymy ratować"

  10 kwietnia odwiedzili nas druchowie z OSP Zbąszynek. W ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować" przeprowadzili zajęcia z podstawowych czynności ratujących życie.Uczniowie klas I-III pod opieką strażaków wykonali ćwiczenia praktyczne na fantomach.  Udzielali pierwszej pomocy osobie poszkodowanej z oddechem i bez oddechu. Zajęcia były bardzo ciekawe.

  13 kwietnia ze strażakami spotkali się uczniowie klas IV-VII, którzy również mogli sprawdzić się w roli osoby udzielającej pierwszej pomocy.

   

 • Eliminacje Powiatowe do Finału Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2018

  10 kwietnia w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury po raz pierwszy odbyły się eliminacje powiatowe do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2018. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy pierwszej Lena Niemiec. Gratulujemy.

 • Gminny Festiwal Piosenki

    06 kwietnia 2018 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne do Lubuskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej PRO ARTE 2018 . Szkołę z Dąbrówki Wlkp. reprezentowały Maja Utrata, Antosia Sajna i Oliwia Czaplińska.Do eliminacji powiatowych jury zakwalifikowało: Agnieszkę Szczepaniak, Martynę Furmaniak, Oliwię Czaplińką i Zuzannę Matusiak  (kat. I) oraz Patrycję Spychała i Aleksandrę Strugała (kat. II). Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 26 kwietnia 2018r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury.

 • Gminny Konkurs Recytatorski

  W czwartek, 05.04.2018 r. odbyły się eliminacje gminne do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2018. Wszystkich uczestników powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka wraz Burmistrzem Zbąszynka Wiesławem Czyczerskim. Jury w składzie: Anita Rucioch-Gołek, Milena Greczycho oraz ksiądz Dziekan Zdzisław Przybysz oceniali 30 uczestników ze szkół podstawowych w gminie Zbąszynek.
  Nominacje w kat. Klasy I-III trafiły do: Leny Niemiec, Pauliny Czaplińskiej i Doroty Woroniec. Jury przyznało także wyróżnienia dla: Emilia Chłopowiec, Gabriel Kuczek, Amelia Rolla. Nominacje w kat. Klasy IV-VI otrzymali: Laura Białasik, Julianna Kuryś, Julia Półtorak. Jury przyznało także wyróżnienie dla Elizy Łysiak. W kategorii klas VII SP i II i III klas Gimnazjum, jury przyznało nominacje dla: Igora Urbanek, Karoliny Chybin i Agnieszki Szczepaniak. Wszystkim nominowanym gratulujemy i trzymamy mocno kciuki na zmaganiach powiatowych, które odbędą się już 10 kwietnia (wtorek) w ZOK-u.

 • Szkolny Konkurs Recytatorski

  Dnia 25 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Swoje umiejętności prezentowali- z klas I-III Aniela Kosińska, Gabryś Kuczek, Eliza Ślozowska, Lena Niemiec, Habiba Awad, Fabien Wrzyszcz, Michasia Szymańska, Ola Połomka, Oskar Augustyniak, Piotr Tobys, Mikołaj Ciećwiera, Paulina Czaplińska, Amelia Löchert, Blanka Świderska, Emilia Hołyńska. Natomiast klasy IV-VIII reprezentowali: Zofia Łochowicz, Wiktoria Spychała, Julia Jędrzy, Michał Gołek, Marta Pawęzka, Marta Mania.

  Do etapu Gminnego awansowali: Lena Niemiec recytująca wiersz „Zebra” autor nieznany, Paulina Czaplińska wiersz „Wilk u dentysty”  autor Tadeusz Śliwiak, Gabriel Kuczek „ Daktyle” Danuty Wawiłow, Michał Gołek „Ballada o kogucie” autorka Wanda Chotomska, Julia Jędrzy „ Kot w pusty mieszkaniu” Wisławy Szymborskiej.

 • Z okazji zbliżających się Świąt  Wielkanocnych,

  wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom

  składam najserdeczniejsze życzenia:

  dużo zdrowia, radości, smacznego jajka,

  mokrego dyngusa, mnóstwa wiosennego optymizmu

  oraz samych sukcesów.

  Małgorzata Gruchała

   

 • WITAMY WIOSNĘ

  Wiosna to pora roku, na którą zimą wyczekujemy z niecierpliwością. Dzień zaczął się od szkolnej wycieczki do Domu Kultury i obejrzenia spektaklu pt. „Księżniczki w ziołowego ogródka”.

  Pani Iwona Utrata i pani Adriana Pawelska zorganizowały moc atrakcji! 19 marca 2018r. w poniedziałek odbyły się wiosenne rozgrywki dla klas I-III i IV-VII.  

  Zróżnicowane konkurencje pozwoliły zaangażować uczniów:

  -  kinestetycznie łącząc wiedzę z udzielania pierwszej pomocy i aktywność ruchową. Uczniowie rywalizowali w wyścigach rzędów, by jak najszybciej wezwać pogotowie, ułożyć poszkodowaną osobę w pozycji bocznej ustalonej oraz wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomie;

  - artystycznie, techniką kolażu w grupach uczniowie wykonywali  plakat „Już wiosna”;

  - uczniowie uczestniczyli w turnieju wiedzy "Milionerzy" oraz rozwiązywali zagadki o  tematyce wiosennej ;

  - uczniowie klas IV- VI brali udział w konkursie wiedzy dotyczącej profilaktyki zdrowia, poprowadzony został przez p. Krystynę Cepińską,

  - były zaprezentowane najnowsze trendy we wiosennej modzie;

  W klasyfikacji ogólnej odpowiednio:

  I miejsce zajęli uczniowie klasy I  i klasy V

  II miejsce zajęli uczniowie klasy III”b” i klasy VI

  III miejsce zajęli uczniowie klasy III „a”  i klasy VII

  IV miejsce zajęli uczniowie klasy IV

  Dziękujemy nauczycielom za pomoc w organizacji rozgrywek. Szczególne podziękowania dla p. Alicji  Olejniczak za opiekę merytoryczną i medyczną. Sponsorem nagród klasowych – piłek,  jak i indywidualnych (przyborów szkolnych: mazaki, długopisy lub ołówki) była Rada Rodziców. Dziękujemy!

 • Konkurs "Kangur Matematyczny"

  W naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières.

  W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, z siedzibą w Toruniu przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

  W konkursie brało udział 11 uczniów w dwóch kategoriach: 9 uczniów w kategorii „Maluch” i 2 uczniów z kategorii „Beniamin”. Uczestnicy konkursu otrzymali logiczna zabawkę z drutu.

  Z niecierpliwością będziemy oczekiwać wyników, które pojawią się pod koniec kwietnia.

   

 • Konkurs Biblijny Biblista Junior

  15 marca w Szkole Podstawowej w Zbąszynku odbył sie etap rejonowy II edycji Diecezjalnego Konkursu Biblijnego Biblista Junior. Tematem konkursu była znajomość Ewangelii wg. św. Mateusza. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Łochowicz, Ignacy Lisiecki oraz Michał Gołek. Ignacy Lisiecki zajął I miejsce, Michał Gołek III miejsce i obaj zakwalifikowali się do nastepnego etapu konkursu. Gratulujemy.

 • Koncert charytatywny dla chorego trzylatka - "Serce dla Jasia"


  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w części artystycznej Koncertu charytatywnego "Serce dla Jasia". Program rozpoczęła Dziecięca Grupa Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca im. Tomasza Spychały. Klasa 1 zaśpiewała piosenkę pt. „ Zabawy bałwanków” , klasa 3a piosenkę „ Świat to wielka tajemnica" . Wiersz L.J.Kerna „ Dwa jeże” recytowała Paulina Czaplińska. Swoje zdolności wokalne pokazały Antonina Sajna , Maja Utrata i Oliwia Czaplińska w piosenkach "Hallelujah",   "Chodź pomaluj mój świat", " Lecą w dal dawne dni". Klasa 3b zauroczyła swoją wszechstronnością. W ich wykonaniu można było usłyszeć  utwór pt. "Trzy myszki"zagrany na fletach,piosenkę "Bumerang" oraz taniec afrykanski "Dagomba" . Występy zakończył zespół taneczny  FUN DANCE. Dziękujemy rodzicom za smaczne wypieki a wszystkim za pomoc i udział w kweście.

   

              

   

 • Dzień Kobiet

  W dniu dzisiejszym w naszej szkole miały miejsce uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Przedstawiciele uczniów z klas 5 i 6 wystąpili w krótkim, humorystycznym wykładzie pt. "Wybrane typy kobiet we współczesnym świecie", przygotowanym pod kierunkiem p. Adriany Pawelskiej. Dawid Mirek poprowadził  w imieniu męskiej części globu złożył dziewczynkom, dziewczynom i paniom życzenia. Wykład poprowadził Piotr Rolla, który wcielił się w rolę profesora Alfreda Gryzipiórka. Asystentkami zostali Jędrzej Bruda, Piotr Urbanowicz i Oliwier Niemiec. Chłopcy w strojach sportsmenki, kumpeli i feministki zebrali gorące brawa.  W klasach chłopcy także pamiętali o swoich koleżankach, organizując słodkie poczęstunki i wręczając drobne upominki

 • 11 marca, w niedzielę, o godz. 14.00, w sali wiejskiej przy szkole, odbędzie się spotkanie z artystycznym udziałem dzieci i dorosłych.
  Waga wydarzenia jest ogromna, bo dotyczy pomocy, na którą czeka ciężko chory Jaś.
  Jest to niepowtarzalna szansa dla każdego, aby wykazać się empatią, a słowa współczucia zamienić w działanie.
  Uczmy nasze dzieci otwartości na problemy innych! Bądźmy tam wszyscy!

 • Akcja charytatywna

  Szkoła w Dąbrówce Wielkopolskiej przyłączyła się do akcji !!!!!!

 • FERIE ZIMOWE

  Z okazji ferii zimowych, życzę  Wam, drodzy Nauczyciele i Uczniowie bezpiecznego i radosnego wypoczynku. Niech ten  czas umożliwi Wam pełne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Odpocznijcie, nabierzcie sił i motywacji do dalszej nauki w nowym już semestrze.

  Wszystkim życzę bezpiecznych, pięknych i niezapomnianych ferii. Do miłego spotkania!

  Małgorzata Gruchała

 • „Mikołajkowa Przemiana”

  Uczniowie klasy III „b” przenieśli widzów do bajkowej krainy w spektaklu „Mikołajkowa Przemiana”. Był to dzień wyjątkowy i bardzo długo oczekiwany.  Refleksja, która się pojawiła u głównego bohatera – Stasia przypomina, że nie  prezenty, rzeczy materialne są najważniejsze. Oglądając nasze przedstawienie, chcieliśmy pokazać, że rodzina, miłość i ciepła atmosfera, którą tworzą życzliwi i najbliżsi nam ludzie, to sedno bycia, na co dzień i od święta. Sprawianie przyjemności innym daje wiele radości i powoduje , ze stajemy się lepszymi ludźmi. Dziękuję serdecznie wszystkim RODZICOM za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu.

 • VII Kramski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

  9 Lutego 2018 roku w Nowym Kramsku odbył się VII Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.Drużyna w składzie : Karolina Łochowicz,Martyna Mania,Dawid Mirek zajęła VI miejsce. Drugi zespół: Magdalena Gurdak, Zofia Kowalska i Mikołaj Jagodziński zajęli VII miejsce.W zawodach uczestniczyło 9 zespołów.

 • KARNAWAŁ TRWA

  8 lutego w auli szkolnej odbyło się przedstawienie kółka teatralnego pt." W pałacu Królowej Śniegu". Na widowni zasiadły dzieci z przedszkola, uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po przedstawieniu uczniowie z klas IV-VII rozpoczęli karnawałową dyskotekę. W przerwie między tańcami wszyscy mogłi wzmocnić się pizzą, którą zasponsorowała Rada Rodziców.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła
  ul. Piastowska 37, 66-210 Dąbrówka Wielkopolska
  Regon:970573220 NIP: 927-146-38
 • /fax
  068 384 0192

  e-mail 1: sp.szkola@wp.pl
  e-mail 2: szkola_rodla@poczta.onet.pl

Galeria zdjęć