• Jubileusz 90-lecia

• Dnia 7 czerwca 2019r. obchodziliśmy Jubileusz 90-lecia Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wlkp. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św., którą odprawił ksiądz kanonik Stanisław Jedliński. Po Mszy Św. korowód na czele z Kapelą Ludowego Ogniska Muzycznego pod kierunkiem Mistrza Jana Prządki udał się na ulicę  Piastowską, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła.Na dziedzińcu szkoły rozpoczęła się część oficjalna. W obecności pocztów sztandarowych ze Szkoły Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp., Szkoły Podstawowej z Oddziałam Integracyjnymi w Zbąszynku, Szkoły Podstawowej im. Marcina Rożka w Kosieczynie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Zbąszynku, Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu, Zespołu Edukacyjnego w Podmoklach Małych, Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, Związku Drużyn ZHP w Zbąszynku i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrówce Wlkp. odśpiewano hymn państwowy oraz hymn szkoły. Następnie powitani zostali zaproszeni goście: Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Lubuskim  Kuratorium Oświaty Janina Grzecznowska, zastępca Burmistrza ZbąszynkaJan Makarewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zbąszynku Jan Mazur wraz z radnymi przybyłymi na uroczystość, radny Sejmiku Województwa Lubuskiego Edward Fedko, ksiądz kanonik Stanisław Jedliński, Zbyszko Piwoński, były wojewoda lubuski,Sołtys Dąbrówki Wielkopolskiej Piotr Kociołek, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrówce Wielkopolskiej Gabriela Mazur  wraz z członkiniami koła, Prezes OSP w Dąbrówce Wielkopolskiej Bernard Ratajczak wraz z druhami, kierownik Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Marek Spychała wraz z członkami zespołu, Marek Löchert prezes Ludowego Klubu Sportowego Sokół, Kierownicy Jednostek Administracyjnych Gminy Zbąszynek, Dyrektorzy szkół gminy Zbąszynek i zaprzyjaźnionych szkół z Podmokli Małych i Nowego Kramska, Dyrektor Zbąszyneckiego Ośrodka Kultury Malwina Kubicka, pracownicy Urzędu Miejskiego w Zbąszynku, Komendant ZD Zbąszynek hm. Zbigniew Buśko,  przedstawiciele Klubu Rodła Ziemi Babimojskiej i Berlina, Przewodnicząca Rady Rodziców Donata Wittke, absolwenci szkoły, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Dyrektor szkoły Małgorzata Gruchała wygłosiła wprowadzające przemówienie. Następnie głos zabrali wyżej wymienieni goście. Składali serdeczne gratulacje i życzenia z okazji pięknej rocznicy. Odczytane zostały listy: Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Starosty ŚwiebodzińskiegoZbigniewa Szumskiego. Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Wlkp.oraz dzieci z Niepublicznego Przedszkola w Dąbrówce Wlkp.Kolejnym etapem  było zwiedzanie Izby Pamięci oraz szkoły. Każdy  szukał siebie na zdjęciach w kronikach, albumach i na „ścianie absolwentów”. W szkolnych klasach emitowano  zdjęcia i filmy  z dawnych lat. Wszyscy goście otrzymali pamiątkowe foldery, długopisy i upominki wykonane przez uczniów. Na zakończenie każdy mógł skosztować okolicznościowego tortu.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizację i pomoc w przygotowaniu Jubileuszu-90-lecia Szkoły Podstawowej Pomnik Rodła w Dąbrówce Wlkp. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy materialnie, rzeczowo lub organizacyjnie wsparli to duże przedsięwzięcie. Bez Waszego zaangażowania, Drodzy Przyjaciele, zorganizowanie Jubileuszu nie byłoby możliwe. Dziękujemy pracownikom szkoły,zarówno nauczycielom, jak i obsłudze za pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Państwa pomysłowość,  wsparcie oraz ciężka praca pozwoliły stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Bożeny Jędrzejczak i pana Marka Pycha za profesjonalne przeprowadzenie Jubileuszu 90-lecia szkoły. Dziękujemy uczniom  za wzorową postawę, zachowanie i udział w programie artystycznym. Jesteśmy z Was bardzo dumni.