Wtorek 23.01.2018

Witamy na stronie naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła
w Dąbrówce Wlkp.

Co się wydarzyło

Aktualności

• "Ściany pałacu zrobione były ze śnieżnej zawiei, a drzwi i okna z ostrych wiatrów..." Tak rozpoczęło się 20 stycznia przedstawienie  naszego kółka teatralnego, oparte na fragmencie baśni Andersena. Nosiło tytuł " W pałacu Królowej Śniegu", a wystąpili w nim uczniowie klasy I: Aniela Kosińska, Martyna Kowalczyk, Amelia Czekała, Eliza Ślozowska, Gabryś Kuczek, Kamil Osiecki, Julka Brudło oraz, w roli królowej - Lena Niemiec, klasy III: Wiktoria Miszta i Amelia Lochert oraz klasy V: Julka Jędrzy i Zosia Kowalska.

• 16 stycznia pani Zima sypnęła śniegiem. Na długiej przerwie lepiliśmy bałwana, jeździliśmy na sankach, rzucaliśmy śnieżkami. Było wesoło  !!!!

Ulepiły sobie dzieci ze śniegu bałwana,

Gdy ich mama na podwórze wypuściła z rana.

Nos i oczy dały z węgla, a ręce z patyków,

Toż to śmiechów na podwórzu, radosnych okrzyków! Janusz Minkiewicz " Z zimowych rozrywek"

• 14 stycznia 2018r. w 26 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zabrakło uczniów z naszej szkoły. Tradycyjnie zagrała Kapela Koźlarska, natomiast po raz pierwszy wystąpił zespół taneczny FUN DANCE pod kierunkiem pani Wiktorii Baran.

Zdjęcia z koncertu w Albumie Fotograficznym.

• Dnia 11 stycznia 2018r. uczniowie klas 1-7 wzięli udział w widowisku edukacyjnym pt. Zabawa to jest to !. Program z wielkim zaangażowaniem prowadził Stanisław Sielicki.  Była to świetna impreza, która mądrze, dowcipnie i kolorowo eksponowała najważniejsze wartości: mądrość, zdrowie, dobroć. Nie zabrakło wartkiej akcji, kolorowych dekoracji, rekwizytów, wspólnego śpiewu, rywalizacji oraz upominków dla najaktywniejszych uczniów.

• 19 grudnia br. w Centrum Kultury i Folkloru w Dąbrówce Wlkp. odbył się Koncert  kolęd i pastorałek.  Na scenie kolejno zaprezentowali się: „Wiolinki” z Nowego Kramska w towarzystwie grupy instrumentalistów ludowych, „Podmoklanie” z Podmokli Małych, solistki ze Szkoły Podstawowej w Zbąszynku: Emilia Chłopowiec i  Laura Białasik, grupa kolędnicza z Zespołu Szkół Leśnych w Rogozińcu, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marcina Rożka z Kosieczyna, kapela z  Ludowego Ogniska Muzycznego, działającego przy Szkole Podstawowej Dąbrówce Wlkp., Dziecięca Grupa Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca im. Tomasza Spychały,  grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej  w Dąbrówce Wlkp.: Oliwia i Paulina Czaplińskie, Antosia Sajna, Maja Utrata, Anastazja Spychała i  Natasza Wrzyszcz.Na zakończenie koncertu dwie pastorałki zaśpiewała Dąbrowiecka Schola. Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy i upominki oraz posiłek przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrówki Wlkp oraz Radę Rodziców.Z zainteresowaniem występy uczniów obserwowali zaproszeni goście: burmistrz Zbąszynka, Wiesław Czyczerski, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Mazur, dyrektor Zbąszyneckiego Domu Kultury Malwina Kubicka, dyrektorzy szkół( Małgorzata Czaczyk,  Elżbieta Ryczek, Sławomir Matysik, Ewa Kubicka), radni Henryk Budych, Marek Pych,  pani Gabriela  Mazur przewodnicząca KGW,  Bożena Jędrzejczak przewodnicząca Ludowego Ogniska Muzycznego przy SP w Dabrówce Wlkp., Julita Niemiec, przewodnicząca Rady Rodziców w SP Dąbrówka Wlkp

• Dnia 9 stycznia 2018 r.  o godzinie 16.30 w bibliotece szkolnej odbył się Wieczór z książką, który został zorganizowany dla rodziców i uczniów klasy V. Na to spotkanie zaplanowano czytanie lektury Henryka Sienkiewicza pt. W pustyni i w puszczy. Wieczór z książką rozpoczęła p. R. Guzek przedstawiając krótką biografię autora. Uczniowie wypowiadali się na temat bohaterów lektury, a następnie każdy uczestnik spotkania czytał wybrany fragment tekstu. Na zakończenie wieczoru obejrzeliśmy fragment filmu W pustyni i w puszczy.

• Dnia 08.01.2017r uczniowie klas I-III gościli na lekcji starszego kapitana Dariusza Kałużnego, zastępcę dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie. Zachęcał on do udziału w konkursach organizowanych przez Straż Pożarną. Poruszał tematy związane z  bezpieczeństwem w różnych sytuacjach. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli  prezentację multimedialną dotyczącą numeru 112, prawidłowego przekazywania zgłoszenia o pożarze, zachowaniu się podczas pożaru w domu, w szkole,w lesie i na polu. Pytaniom do gościa nie było końca.

• „Erlebnisreise mit Deutsch / Z niemieckim w drogę” to projekt realizowany przez Goethe-Institut we współpracy z wydawnictwem Lektor Klett.

W ramach projektu uczniowie klasy siódmej:
    Martyna Czeszejko-Sochacka, Julia Leoszko, Zuzanna Siegieda oraz Marcin Wośko napisali kartkę z wakacji w języku niemieckim. Praca uczniów znalazła się na liście nagrodzonych, w związku z czym szkoła otrzyma jeden z 1000 pakietów z materiałami dydaktycznymi do wykorzystania w nauce języka niemieckiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)!

[https://www.goethe.de/resources/files/pdf137/z-niemieckim-w-droge_wyniki_08.11.pdf]

• Drodzy Uczniowie, Szanowni Nauczyciele, Pracownicy szkoły, Rodzice uczniów!
    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę, aby ten czas upłynął w miłości, dobroci i życzliwości,aby   atmosfera, która towarzyszy Świętom trwała przez cały Nowy Rok 2018. Rodzicom i Przyjaciołom szkoły dziękuję za każdy dar serca, wsparcie,  za każdą pomoc w kształtowaniu najlepszych wartości wśród uczniów.

Małgorzata Gruchała

Aktualności