Nawigacja

Partnerzy

Piątek 20.04.2018

Witamy na stronie naszej szkoły.

Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła
w Dąbrówce Wlkp.

Co się wydarzyło

Aktualności

 • W czasie długiej przerwy odziedziła nas maskotka naszej Gminy - Łabędź.

  Więcej zdjęć z Albumie fotograficznym.

 •  Wszyscy uczniowie z klasy 3b przynieśli różnorodne zdrowe składniki i produkty, z których powstały: kanapki, sałatki i szaszłyki owocowe i warzywne, soki i koktajle.  Wraz z wychowawczynią przygotowali pyszne i - co najważniejsze - zdrowe śniadanie. Pomagali sobie i doradzali, byli bardzo zaangażowani w tworzeniu zdrowych dań.

 • 11 kwietnia 2014 r. w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Kosieczynie odbył się turniej „Gry i zabawy na sportowo”. W zawodach wystartowały szkoły z naszej gminy: Kosieczyn, Zbąszynek, i Dąbrówka Wielkopolska.  Uczestnicy rywalizowali w dwunastu emocjonujących konkurencjach. Po pierwszych trzech prowadziła drużyna z Dąbrówki Wlkp., niestety m.in. konkurencja z przeciąganiem sznura i skoków dodawanych obniżyła punktację i w konsekwencji zremisowaliśmy z drużyną ze Zbąszynka.  Po dogrywce, w której przegraliśmy o przysłowiowy „włos” zajęliśmy drugie miejsce, natomiast Zbąszynek pierwsze.  Na trzecim znaleźli się uczniowie z Kosieczyna. Turniej poprowadził Kamil Hołyński.  Wygraliśmy puchar i dyplom, każdy uczestnik turnieju otrzymał medal.  

 • 10 kwietnia odwiedzili nas druchowie z OSP Zbąszynek. W ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować" przeprowadzili zajęcia z podstawowych czynności ratujących życie.Uczniowie klas I-III pod opieką strażaków wykonali ćwiczenia praktyczne na fantomach.  Udzielali pierwszej pomocy osobie poszkodowanej z oddechem i bez oddechu. Zajęcia były bardzo ciekawe.

  13 kwietnia ze strażakami spotkali się uczniowie klas IV-VII, którzy również mogli sprawdzić się w roli osoby udzielającej pierwszej pomocy.

 • 10 kwietnia w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury po raz pierwszy odbyły się eliminacje powiatowe do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2018. Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy pierwszej Lena Niemiec. Gratulujemy.

 •   06 kwietnia 2018 r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje gminne do Lubuskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej PRO ARTE 2018 . Szkołę z Dąbrówki Wlkp. reprezentowały Maja Utrata, Antosia Sajna i Oliwia Czaplińska.Do eliminacji powiatowych jury zakwalifikowało: Agnieszkę Szczepaniak, Martynę Furmaniak, Oliwię Czaplińką i Zuzannę Matusiak  (kat. I) oraz Patrycję Spychała i Aleksandrę Strugała (kat. II). Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 26 kwietnia 2018r. w Zbąszyneckim Ośrodku Kultury.

 • W czwartek, 05.04.2018 r. odbyły się eliminacje gminne do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE 2018. Wszystkich uczestników powitała dyrektor ZOK Malwina Kubicka wraz Burmistrzem Zbąszynka Wiesławem Czyczerskim. Jury w składzie: Anita Rucioch-Gołek, Milena Greczycho oraz ksiądz Dziekan Zdzisław Przybysz oceniali 30 uczestników ze szkół podstawowych w gminie Zbąszynek.
  Nominacje w kat. Klasy I-III trafiły do: Leny Niemiec, Pauliny Czaplińskiej i Doroty Woroniec. Jury przyznało także wyróżnienia dla: Emilia Chłopowiec, Gabriel Kuczek, Amelia Rolla. Nominacje w kat. Klasy IV-VI otrzymali: Laura Białasik, Julianna Kuryś, Julia Półtorak. Jury przyznało także wyróżnienie dla Elizy Łysiak. W kategorii klas VII SP i II i III klas Gimnazjum, jury przyznało nominacje dla: Igora Urbanek, Karoliny Chybin i Agnieszki Szczepaniak. Wszystkim nominowanym gratulujemy i trzymamy mocno kciuki na zmaganiach powiatowych, które odbędą się już 10 kwietnia (wtorek) w ZOK-u.

 • Dnia 25 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Swoje umiejętności prezentowali- z klas I-III Aniela Kosińska, Gabryś Kuczek, Eliza Ślozowska, Lena Niemiec, Habiba Awad, Fabien Wrzyszcz, Michasia Szymańska, Ola Połomka, Oskar Augustyniak, Piotr Tobys, Mikołaj Ciećwiera, Paulina Czaplińska, Amelia Löchert, Blanka Świderska, Emilia Hołyńska. Natomiast klasy IV-VIII reprezentowali: Zofia Łochowicz, Wiktoria Spychała, Julia Jędrzy, Michał Gołek, Marta Pawęzka, Marta Mania.

  Do etapu Gminnego awansowali: Lena Niemiec recytująca wiersz „Zebra” autor nieznany, Paulina Czaplińska wiersz „Wilk u dentysty”  autor Tadeusz Śliwiak, Gabriel Kuczek „ Daktyle” Danuty Wawiłow, Michał Gołek „Ballada o kogucie” autorka Wanda Chotomska, Julia Jędrzy „ Kot w pusty mieszkaniu” Wisławy Szymborskiej.

 • Z okazji zbliżających się Świąt  Wielkanocnych,

  wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom

  składam najserdeczniejsze życzenia:

  dużo zdrowia, radości, smacznego jajka,

  mokrego dyngusa, mnóstwa wiosennego optymizmu

  oraz samych sukcesów.

  Małgorzata Gruchała

   

 • Wiosna to pora roku, na którą zimą wyczekujemy z niecierpliwością. Dzień zaczął się od szkolnej wycieczki do Domu Kultury i obejrzenia spektaklu pt. „Księżniczki w ziołowego ogródka”.

  Pani Iwona Utrata i pani Adriana Pawelska zorganizowały moc atrakcji! 19 marca 2018r. w poniedziałek odbyły się wiosenne rozgrywki dla klas I-III i IV-VII.  

  Zróżnicowane konkurencje pozwoliły zaangażować uczniów:

  -  kinestetycznie łącząc wiedzę z udzielania pierwszej pomocy i aktywność ruchową. Uczniowie rywalizowali w wyścigach rzędów, by jak najszybciej wezwać pogotowie, ułożyć poszkodowaną osobę w pozycji bocznej ustalonej oraz wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomie;

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Pomnik Rodła
  ul. Piastowska 37, 66-210 Dąbrówka Wielkopolska
  Regon:970573220 NIP: 927-146-38
 • /fax
  068 384 0192

  e-mail 1: sp.szkola@wp.pl
  e-mail 2: szkola_rodla@poczta.onet.pl

Galeria zdjęć